عکس پروفایل تکنیک (جدیدترین آموزش، تحلیل و اخبار بورس)ت

تکنیک (جدیدترین آموزش، تحلیل و اخبار بورس)

۱,۱۸۴عضو
عکس پروفایل تکنیک (جدیدترین آموزش، تحلیل و اخبار بورس)ت
۱.۲هزار عضو

تکنیک (جدیدترین آموزش، تحلیل و اخبار بورس)

آدرس کانال های وب سایت تکنیک https://teknek.irبله : https://ble.ir/teknekirایتا :https://eitaa.com/teknekirتلگرام :https://t.me/teknekir
مسئولیت تمام معاملات با خودتان هست
سوال دارید از ما به پرسید ( تبلیغ نداریم )@teknek_ir

۱۴ مهر

undefinedبرق صنعت فولاد را گرفت/ افت ۲،۴ میلیون تنی تولید ۱۰ شرکت بزرگ فولادی در تابستان امسال به دلیل قطعی برق
undefinedبررسی‌های آماری نشان می دهد که میزان تولید در ۱۰ شرکت‎ بزرگ فولادی در تابستان سال جاری نسبت به بهار امسال به دلیل قطعی برق به طور میانگین ۳۶ درصد کاهش پیدا کرده که میزان این افت تولید در مجموع رقمی بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن بوده است. undefinedتولید ۱۰ شرکت بزرگ فولادی کشور از حدود ۶.۸ میلیون تن در بهار ۱۴۰۲ به کمتر از ۴.۴ میلیون تن در تابستان امسال افت کرده است!
undefinedمیزان افت تولید(درصد):undefinedمبارکه ۳۳- undefinedخوزستان ۵۲- undefinedذوب آهن ۱۰- undefinedکاوه جنوب کیش ۴۲-undefinedهرمزگان ۵۵-undefinedذوب آهن پاسارگاد ۳۳-undefinedچادرملو ۳۲-undefinedخراسان ۲۰-undefinedارفع ۴۱-undefinedسیرجان ۴۳-
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۷:۵۳

۱۷ مهر

undefinedعالی برای صنعت پالایشی و کیفی سازی
undefined مجلس، ۵ درصد به خوراک پالایشگاه‌ها تخفیف داد
در ادامه رسیدگی به جزییات لایحه برنامه هفتم، علی رغم مخالفت دولت، مجلس مصوب کرد در راستای افزایش کیفیت فرآورده‌های نفتی، تخفیف ۵ درصدی خوراک به واحدهای پالایشگاهی اختصاص یابد.
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۳:۲۷

۱۹ مهر

قیمت‌گذاری دولتی به استثنای برخی کالاها ممنوع می‌شود
مجلس تصویب کرد که قیمت‌گذاری دولتی به استثنای کالاهای اساسی یارانه‌ای و کالاها و خدمات انحصاری و عمومی ممنوع است

undefinedایسناundefinedundefinedundefined@teknekir

۱۳:۲۴

#گزارش فروش و درآمد صادرات کل بازار سرمایه
undefinedشرکت های بازار سرمایه در شهریور 1402 موفق به فروش و درآمد صادراتی 48,047.1 میلیارد تومان شدند که نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش یافت و نسبت به ماه گذشته 5.5 درصد افزایش یافت.
undefinedرکورد فروش 1402 شکسته شد
undefined شرکت #نوری با ثبت 6904 میلیارد تومان بیشترین میزان فروش در ببین شرکت ها داشت.
undefined شرکت های زیر بالاترین میزان فروش ثبت کردند.
#فملی 5535 میلیارد تومان#شپدیس 3020 میلیارد تومان#زاگرس 2939 میلیارد تومان#ذوب 2359 میلیارد تومان#پارس 1827 میلیارد تومان#فولاد 1793 میلیارد تومان#آریا 1614 میلیارد تومان#شسپا 1293 میلیارد تومان#فصبا 1237 میلیارد تومان#فاسمین 1227 میلیارد تومان#ارفع 1115 میلیارد تومان#مارون 1052 میلیارد تومان

undefinedدر این گزارش برخی از سهام های گروه فرآورده های نفتی-کشتیرانی -فروش شرکت های سرمایه گذاری و پورتفوی های غیر بورسی لحاظ نشد.
undefined آخرین بروزرسانی:1402/07/18
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۳:۲۷

۲۰ مهر

قطر تهدید کرد اگر بمباران غزه متوقف نشود، صادرات گاز به کشورهای جهان را متوقف خواهد کردundefinedundefinedundefined@teknekir

۱۰:۰۶

۲۱ مهر

thumnail

۱۴:۱۵

#نفت به کانال 90 دلار صعود کردundefinedundefinedundefined@teknekir

۱۷:۱۷

۲۶ مهر

undefinedشاخص کرک اسپرد

undefined شاخص کرک اسپرد فرآورده های نفتی در روز گذشته به رقم 13.7 رسید که نسبت به هفته گذشته 3 درصد کاهش داشته است. همچنین، کرک اسپرد فرآورده‌های نفتی در زیر لیست شده است:
🟢کرک اسپرد نفت کوره : 13.1- (3%+ نسبت به هفته گذشته)
undefined کرک اسپرد نفت سفید : 30.8 (1%- نسبت به هفته گذشته)
undefinedکرک اسپرد گازوئیل : 34.4 (2%- نسبت به هفته گذشته)
🟡کرک اسپرد بنزین : 13.4 (4%- نسبت به هفته گذشته)
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۵:۴۴

۲۸ مهر

ثبت نرخ بهره بین بانکی در کانال 23.7 درصد
🟠نرخ بهره بین بانکی در هفته آخر مهر 1402 نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۱:۰۸

۲۹ مهر

فولادسازان ملزم به عرضه تمام محصولات در بورس کالا هستند
علی اصغر حاجی حیدری، معاون فلزی دفتر صنایع معدنی وزارت صمت:
undefined طبق مصوبه‌ای که وزارت صمت تعیین کرده است، شرکت‌های فولادی باید تمام محصولات خود را در بورس کالا به فروش برسانند.
undefined بر همین اساس، در صورتی که فولادسازان محصولات خود را در بورس کالا عرضه نکنند و یا خارج از بورس، کالا را معامله کنند، نظارت آن برعهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود./فولادبان
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۳:۱۶

undefinedنقدینگی به 7 هزار و 100 هزار میلیارد تومان رسید.
undefinedبر اساس گزارش روابط عمومی بانک مرکزی نقدینگی در شهریور ماه مرز 7 هزار هزار میلیارد تومان را شکست و به 7 هزار و 100 هزار میلیارد تومان رسید.این متغیر مهم پولی نسبت به اسفند 1401 رشد 12 درصدی و نسبت به مشابه سال قبل رشدی 26.9 درصدی را از خود به جای گذاشت.
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۳:۲۲

undefined#بازار
#شپنا در شش ماهه یک گزارش خیره کننده داد و ۱۰۱ تومان اعلام کرد. #شتران هم در این گروه چند روز قبل گزارش داد و شش ماهه ۴۵ تومان اعلام کرد که عالی بود.#شاوان هم از گزارشات عالی پالایشی عقب نموند و در حالی که سه ماهه ۲۸ تومان ساخته بود در شش ماهه ۱۸۳ تومان اعلام کرده که گزارش عالی ای هست.
از عجایب بازار #فولاد با قیمت تابلوی ۵۲۰ تومانی هست که در شش ماهه بدون سود سرمایه گذاری ها که در ۱۲ ماهه شناسایی میشه ۶۵ تومان اعلام کرده !دقت کنید با همه هزینه تراشی ها و مشکلاتی که دولت و دلارزدایان ایجاد کردند فولاد چنین گزارشی داده !
در بانکی ها هم که طی چندروز اخیر گزارشات عالی از بانک ملت و سامان و ... دیدیم !#وبملت با اینکه به شدت رشد هزینه های اداری عمومی بالایی داره اما ۵۲ تومان شش ماهه ساخت و هنوز باید منتظر تسعیر ارز بانکی ها ماند.#سامان هم شش ماهه ۵۳.۵ تومان اعلام کرد که عملکرد مناسبی بود.در این گروه انتظار میره #ونوین هم حدود ۹۵ الی ۱۰۰ تومان محقق کرده باشه ( اگر بلای آسمانی براش نازل نشه ) که جز گزارشات مورد انتظار بازار هست.گزارشات #وتجارت و #وبصادر هم احتمالا بهبود محسوس نسبت به قبل خواهد داشت.
در باقی گروه های اثرگذار مثل پتروشیمی ها ، هلدینگ ها ، سیمانی ها و ... هنوز گزارشات مهم منتشر نشده اما گزارشات شش ماهه با همه مانع تراشی ها و رشد هزینه ها تا اینجا بطور قابل توجهی مناسب و بالاتر از انتظار بوده.
این رو هم باید لحاظ کرد که ما در نیمه دوم سال ، هم شاهد تاثیر رشد نرخ دلار مرجع شرکت ها از ۲۸۵۰۰ به ۳۸۰۰۰ تومان خواهیم بود که عمدتا بر شرکتهای بزرگی که در بورس کالا با نرخ پایه میفروختند اثر خواهد گذاشت.
هم احتمال رشد نرخ دلار وجود داره که مستقیما بر تقاضای محصولات و هم بر صنایع کوچک و متوسطی که چندان ملزم به عرضه با قیمت پایه یا تسعیر ارز صادراتی با نرخ نیما ۲ نیستند اثر خواهد گذاشت. لذا گزارشات نیمه دوم سال ، به فرض اینکه دلارزدایان صنایع رو مجددا زمین گیر نکنند ، دولت به جیب صنایع دست اندازی نکند ، از آسمان برای صنایع سنگ نبارد و ... پتانسیل این رو دارد که نسبت به گزارشات شش ماهه اول با رشد همراه شود.
بازار با این گزارشات منتظر اشاره ای هست برای رشد. باید ببینیم چه زمانی این بستر فراهم خواهد شد.
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۵:۲۴

۳۰ مهر

مهم؛undefined جهش 72% سود خالص تابستان
undefined تا این لحظه... 215 شرکت ، عملکرد منتهی به تابستان خود را منتشر کرده اند که سود خالص این 215 شرکت با جهش 72% نسبت به تابستان 1401 به بیش از 102 همت رسیده است.
undefined مجموع سود 6 ماهه اول این 215 شرکت به بیش از 237 همت رسیده است که در مقایسه با سود 164 همتی شش ماهه 1401 با رشد 45% همراه بوده است. undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۵:۲۵

۸ آبان

undefinedفوری؛
undefined میانگین P/E ttm بازار به زیر 7 واحد رسید
undefined میانگین p/e ttm بازار با انتشار گزارشات خوب تابستان به 6.9 واحد رسید که 1.5 واحد کمتر از میانگین 10 ساله اخیر است.
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۸:۵۸

۹ آبان

#اخبار_موثر زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

undefinedمهدی سعادتی، رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس از پرداخت سود قطعی به دارندگان سهام عدالت خبر داد و افزود: زمان واریز سود #سهام_عدالت ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه است.
undefinedبه‌گفته سعادتی، سود سهام عدالت امسال برای برخی از سهامداران تحت پوشش، از یک تا دو میلیون تومان است. برای برخی دیگر از سهامداران هم مبلغ ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برآورد شده است.
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۹:۰۱

۱۴ آبان

undefinedنرخ گاز مصرفی پتروشیمی در شهریور
🟡گاز خوارک پتروشیمی: 4881 تومان
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۳:۲۳

۲۳ آبان

thumnail

۱۳:۴۸

۲۵ آبان

🟠نرخ بهره بانکی در این هفته 0.07 درصد افزایش یافت و به 23.63 درصد رسید
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۵:۳۷

۴ آذر

undefined️تجدید ارزیابی
undefinedفراخوانی مدیران عامل شرکت های #فارس #فولاد #فملی #شستا #تاپیکو #تاصیکو #وغدیر #وامید #ومعادن #حکشتی #وصندوق #اخابر #همراه #تیپیکو #سفارس #سخوز #برکت #ثمسکن و... جهت هم اندیشی در مورد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها
undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۷:۲۵

۱۱ آذر

مهم برای بازار در گفت و گو با مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس تشریح شد؛در نشست امروز سازمان بورس با ناشران چه گذشت؟اهم موضوعات مطرح شده در جلسه امروز در خصوص موضوع تجدید ارزیابی داراییها، به شرح ذیل است:
1. بر اساس نظرات مطرح شده در جلسه، انتظار می رود ناشران اوراق بهادار مشروح برنامه های خود در خصوص تجدید ارزیابی دارایی ها را با هدف استمرار شفافیت و انصاف در بازار و از بین بردن هر گونه عدم تقارن اطلاعاتی، به اطلاع سهامداران برسانند.
2. با توجه به سطح اهمیت موضوع تجدید ارزیابی دارایی ها، رسیدگی به درخواست های افزایش سرمایه از این محل توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، در اولویت قرار دارد.
3. استفاده از ظرفیت تجدید ارزیابی به هیچ وجه محدود به مدعوین جلسه روز جاری نبوده است و برای تمامی ناشران اوراق بهادار دارای ظرفیت بالقوه در صنایع مختلف، امکان پیگیری و اجرا دارد.
4. تجدید ارزیابی محدود به هیچ طبقه خاصی از دارایی ها نیست و متناسب با ظرفیت و شرایط هر ناشر اوراق بهادار و رعایت صرفه و صلاح سهامداران، امکان پذیر است.
5. این سازمان در اجرای وظیفه قانونی خود مبنی بر ضرورت اتخاذ تدابير ضروري و انجام اقدامات لازم برای حمايت از حقوق و منافع سرمايه گذاران در بازار اوراق بهادار، موضوع تجدید ارزیابی دارایی ها را به منظور همگرایی و کاهش فاصله بین «ارزش بازاری سهام» و «خالص ارزش روز دارایی های ناشر» دنبال می نماید.undefinedundefinedundefined@teknekir

۱۵:۴۲