عکس پروفایل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوادهم

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده

۵,۷۶۷عضو
عکس پروفایل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوادهم
۵.۸هزار عضو

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده

اخبار معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوادهارتباط با ادمین@womengov_admin

۲۳ خرداد

thumnail

۸:۴۸

thumnail

۸:۴۸

thumnail

۸:۴۸

thumnail

۸:۴۸

thumnail

۸:۴۸

thumnail

۸:۴۸

thumnail
undefined نشست دکتر خزعلی با خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا / از بررسی مشکلات و نیازها تا انتظارات در مورد حجاب و فرزندآوری
undefined به گزارش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ نشست صمیمانه دکتر انسیه خزعلی با جمعیت جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی در روز سه شنبه 22خرداد برگزار شد.
undefined اعضاء این جمعیت که از خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا می باشند، ضمن ارائه عملکرد درخواست نمودند زمینه هایی برای همکاری و استفاده از ظرفیت های این جمعیت ایجاد شود.
undefined در این نشست ضمن بیان انتظاراتی همچون بررسی سازوکار اجرای طرح نور، فرزندآوری و... به مسائل و مشکلات خانواده های ایثارگران نیز پرداخته شد.
undefined معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، نیز در پاسخ به زمینه های همکاری به طرح زنان  و برای زنان که به صورت مشترک با سازمان زندانها اجرایی خواهد شد اشاره نمود و از جمعیت جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی جهت همکاری  دعوت به عمل آورد.
undefined وی همچنین به اهمیت کار فرهنگی در خانواده شهدا و ایثارگران تاکید نمودند و ابراز امیدواری کردند جمعیت جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی در راستای رفع آسیب های اجتماعی مجموعه زنان برای زنان را مدد کند و برای مدیریت وسایل تربیتی فرزندان زنان زندانی و همینطور ورزش و مهارت آموزی خانواده‌های حاشیه‌نشین این معاونت را یاری نماید.
ایتاundefined بله undefined روبیکاundefined سایت
@womengov

۸:۴۸

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده
undefined تصویر
thumnail
undefined نشست بررسی آیین نامه بند الف ماده ۸۰ با هدف ساماندهی فعالیت مشاوران و مراکز مشاوره خانواده
ایتاundefined بله undefined روبیکاundefined سایت
@womengov

۱۵:۱۵

thumnail
undefined حمایت ویژه از زوجین نابارور در دولت شهید جمهور
دولت سیزدهم، علاوه بر تصویب پوشش ۱۰۰درصدی درمان ناباروری، اقدامات ویژه‌ای را برای این زوجین به انجام رساند:undefinedاصلاح سبک زندگی با کارگروه سفر و سلامت خانواده
undefinedتجهیز و تکمیل مراکز درمان ناباروی از محل مصوبات سفرهای استانی
undefinedتدوین لایحه «روش‌های نوین کمک باروری» برای رفع مشکلات فقهی، حقوقی، آئین‌نامه‌ای و هویتی، تا بتواند باری از دوش این زوجین برداشته و گامی بلند برای اعتلا و جوانی ایران سربلند بردارد.
@womengov

۱۶:۰۹

thumnail
دکتر خزعلی: لایحه اهدای تخمک در مراحل نهایی قرار دارد
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده:undefinedلایحه‌ای با در نظر گرفتن مسائل فقهی و حقوقی برای اهدای تخمک در دست بررسی و تدوین است و شورایی تشکیل شده و فتوای مراجع مختلف درباره اهدای تخمک و تلقیح خارج از رحمی بررسی می شود‌.
undefinedقانون قبلی، ناقص بود که آن هم به خوبی اجرا نمی‌شد و تخلفاتی که در این زمینه صورت می‌گرفت، نگران‌کننده بود‌. بر همین اساس لایحه‌ای با نظر پزشکان، متخصصان و صاحب‌ نظران مسائل شرعی در دست تدوین است و این لایحه در مراحل نهایی قرار دارد.
undefinedدر کشورهای اروپایی هم اهدای تخمک محدودیت‌هایی دارد اما در کشور ما به‌ صورت بی‌رویه انجام می‌گرفت و مافیایی برای آن ایجاد شده بود که به زودی لایحه اهدای تخمک نهایی می‌شود و امیدواریم این مسائل برطرف شود.
ایتاundefined بله undefined روبیکاundefined سایت
@womengov

۱۸:۴۵

thumnail
آخرین هدیه شهید رئیسی به زنان ایران
undefined دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در توئیتی نوشت:"شهید جمهور در آخرین روز خدمت ، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در اصلاح آیین نامه ستاد ملی زن و خانواده را امضا و ابلاغ نمود.بر مبنای این مصوبه مراحل زمانبر ارسال به کمیسیون‌ها و تایید هیئت دولت حذف و مقررات بلافاصله بعد از تصویب در ستاد ، توسط رئیس جمهور ابلاغ می‌گردد."
undefined twitter.com/EnsiyehKhazali/status/1800975681435660642?t=SY_uUXf-Yq4ECkc8nq_3iA&s=19undefined virasty.com/Ensiyehkhazali/1718221282049505395undefined threads.net/@ensiyeh_khazali/post/C8ILXSCIJhW/?xmt=AQGzFfC2Qv0sPkPjJoJNSp2pABp_DpPAtH76pPac0imFpw
@womengov

۲۰:۱۲

۲۴ خرداد

thumnail

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶

thumnail
موافقتنامه معاونت زنان و خانواده با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برای سال ۱۴۰۳
undefined به گزارش روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ تفاهمنامه همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با هدف ارتقا و بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زوجین روستایی امضا شد.
undefinedدکتر سیدامیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی,عشایر و مناطق محروم کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه در دولت سیزدهم اقدامات ویژه ای در حوزه توسعه روستا های کشور انجام شده است گفت: پرداخت ۱۴۰ همت تسهیلات اشتغالزایی برای ۹۵۲ هزار و ۶۳۵ نفر روستایی از آن جمله می باشد.
undefined وی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه امروز از منابع این معاونت تسهیلات اشتغال ۲۰۰ میلیون‌ تومانی قرض‌الحسنه ۴ درصدی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ در سال جاری پرداخت می‌شود.
undefined این تفاهمنامه در جهت حمایت از ازدواج و تشکیل خانواده برای متولدین دهه ۶۰ با توانمندسازی اقتصادی از طریق اعطای تسهیلات اشتغال می‌باشد.
undefined دکتر انسیه خزعلی در این مراسم گفت: روستا مسئله مهمی است که باید به صورت ویژه دیده شود و جهت پیشگیری از تجرد قطعی و مهاجرت از روستا به شهر باید امکانات ویژه خصوصاً در بحث کسب و کار در اختیار آنان قرار داد
undefined وی افزود در دولت شهید جمهور تغییرات جدی در حوزه اشتغال و کارآفرینی در روستاها صورت گرفته است که در برخی مناطق منجر به مهاجرت معکوس شده است.
undefined افزایش تعداد خانم های سرپرست خانوار و خالی شدن روستاها از مردان بدلیل نامناسب بودن شرایط اشتغال در روستا و زنانه شدن برخی روستاها زنگ خطری است که استحکام خانواده ها رانشانه رفته است، که اقداماتی مانند اعطای تسهیلات می تواند به تحکیم خانواده خصوصا برای متولدین دهه60 کمک کند.
undefined لازم به توضیح است این موافقتنامه به دلیل استقبال از سوی متقاضیان به صورت متمم برای تکمیل و ادامه تفاهمنامه منعقد شده در سال ۱۴۰۲ می باشد، که به منظور حمایت اقتصادی از خانواده‌های محروم و تشویق به تشکیل ازدواج متولدین دهه ۶۰ در روستاها و مناطق محروم تمدید شد.
ایتاundefined بله undefined روبیکاundefined سایت
@womengov

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶

thumnail

۶:۲۶