عکس پروفایل فراق نیوزف

فراق نیوز

۸۵عضو
عکس پروفایل فراق نیوزف
۸۵ عضو

فراق نیوز

افشاگری در حوزه نفاق و تلاش برای نجات اسیران فرقه رجوی

۱۳ آذر

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا با تسهیل تردد، تامین مالى و ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی رسما به استفاده ابزاری از تروریسم متوسل شده و همچنان به ریاکاری خود در این زمینه ادامه می‌دهد.
به گزارش فراق، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه ۱۱ آذر ماه به گزارش سالانه تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد.
وی گزارشات سالانه کشوری آمریکا در مورد تروریسم که با دستورکار تهدیدانگاری کشورهای غیرهمسو و یا مخالف این کشور تدوین می‌شود را فاقد اعتبار و وجاهت بین‌المللی خواند و گفت که این گزارشات تغییری در واقعیات مربوط به تلاش‌های واقعى کشورها براى مقابله جدی با تروریسم ایجاد نمی‌کند.
وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در گزارش سالانه تروریسم مربوط به سال ۲۰۲۲ که روز پنجشنبه نهم آذر ماه ۱۴۰۲ منتشر شد «ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان و تسهیل کننده فعالیت‌های تروریستی» خوانده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در این خصوص خاطرنشان کرد: اکنون بعد از گذشت ٢٠ سال از انتشار این قبیل گزارش‌های یکسویه و جهت دار، جامعه بین‌المللی و افکار عمومی جهان در موقعیت بهترى براى درک و قضاوت رفتار و اقدامات دوگانه دولت آمریکا در برخورد با پدیده شوم تروریسم قرار دارد.
وی تصریح کرد که آمریکا نمى‌تواند با قلب واقعیات و روایت سازى غلط، اقدامات مشروع جنبش مقاومت در منطقه برای مقابله با اشغالگری که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است را با برچسب‌هاى دروغین تروریسم زیر سؤال ببرد.
کنعانی اضافه کرد: بر همگان روشن است که دولت آمریکا متهم اصلی در تشکیل، آموزش، تجهیز و هدایت تروریست‌های داعش است و اخیرا نیز با حمایت همه جانبه از تروریسم دولتى رژیم اسرائیل و در اختیار قراردادن انواع بمب‌ها و تسلیحات مرگبار به این رژیم تروریستی و با ممانعت و وتوی مکرر قطعنامه‌هاى توقف بمباران های غزه در شوراى امنیت سازمان ملل، در کشتار وحشیانه بیش از ۱۵ هزار غیرنظامی و زن و کودک در غزه، شریک اصلى جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی فلسطینی‌ها بوده است.
در این گزارشی که ایران آن را فاقد وجاهت بین‌المللی می‌خواند، آمریکا مدعی شده که ایران از اقدامات تروریستی در منطقه از طریق گروه‌های نیابتی حمایت کرده و ادعاهایی نیز علیه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات مطرح شده است. طرح این ادعاها در حالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها اعلام کرده که هیچ گروه نیابتی در منطقه ندارد. در همین زمینه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه اخیرا در گفت‌وگویی با شبکه سی.بی.اس درباره حملات اخیر به پایگاه‌های آمریکا در سوریه و عراق اظهار داشت: گروه‌هایی که در عراق و سوریه علیه منافع آمریکا اقدام کرده‌اند، خود تصمیم گرفته‌اند و بر اساس جمع‌بندی و تصمیمات خود اقدام کرده‌اند… اما در مورد این که چرا این گروه‌ها علیه آمریکا عمل می‌کنند، مثلاً در عراق این کشور سال‌ها تحت اشغال نظامیان آمریکا بود. در دوره اشغال آمریکا بیش از یک میلیون و صد هزار عراقی کشته شدند. گروه‌هایی برای مبارزه با داعش در عراق بسیج شدند. همین طور در سوریه برای مبارزه با داعش بسیج شدند. خوب آنها اکنون خود تصمیماتی را می‌گیرند و عمل می‌کنند. (اینجا بخوانید)
ناصر کنعانی در ادامه به ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی که در گزارش تروریسم آمریکا نیز به آن اشاره شده پرداخت و افزود: دولت آمریکا با اذعان به دست داشتن مقامات سابق این کشور در ترور شهید سلیمانی، همچنان از مسؤولیت خود در پاسخگویی و نیز به عدالت سپردن جنایتکاران دخیل در این جنایت فرار می‌کند و به طور شرم آوری خود را در جایگاه مدعی قرار می‌دهد.
این دیپلمات ارشد ایرانی همچنین گفت که دولت آمریکا با تسهیل تردد، ارتباط گرفتن، تامین مالى و پناه دادن تروریست‌ها و ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقه رجوی و دیگر گروه‌هک‌های تروریستی و خرابکار برای پیشبرد برنامه‌هاى سیاست خارجی خود، رسما به استفاده ابزاری از تروریسم متوسل شده و همچنان به ریاکاری خود در این زمینه ادامه می‌دهد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اقدامات حمایتی آمریکا از تروریسم، به تلاش خود برای افشاسازی نفاق آشکار دولت آمریکا در خصوص تروریسم ادامه خواهد داد.
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اخیرا نیز در نشست هفتگی با خبرنگاران تصریح کرده بود که گروه‌های مقاومت در منطقه تحت امر ایران نیستند که از ایران فرمان بگیرند و ایران در منطقه گروه‌های وکالتی ندارد که به آنها دستور بدهد.
انتهای پیام

۱۰:۱۳

thumnail
undefined*کاتبان شیطان*فرقه تروریستی رجوی برای تطهیر چهره کثیف خود، مزدورانی را پرورش داده تا در راستای اهداف آنها، قلم فرسایی کنند. / ۱

undefined https://t.me/feraghnewsundefinedارتباط با ادمین و ارسال پیام:undefinedundefined @fe_admin

۱۶:۱۳

thumnail
undefined*کاتبان شیطان* / 2فرقه تروریستی رجوی برای تطهیر چهره کثیف خود، مزدورانی را پرورش داده تا در راستای اهداف آنها، قلم فرسایی کنند.

undefined https://t.me/feraghnewsundefinedارتباط با ادمین و ارسال پیام:undefinedundefined @fe_admin

۱۶:۱۴

thumnail
undefined*کاتبان شیطان* / 3 فرقه تروریستی رجوی برای تطهیر چهره کثیف خود، مزدورانی را پرورش داده تا در راستای اهداف آنها، قلم فرسایی کنند.

undefined https://t.me/feraghnewsundefinedارتباط با ادمین و ارسال پیام:undefinedundefined @fe_admin

۱۶:۱۴

thumnail
undefined*کاتبان شیطان* / 4 فرقه تروریستی رجوی برای تطهیر چهره کثیف خود، مزدورانی را پرورش داده تا در راستای اهداف آنها، قلم فرسایی کنند.

undefined https://t.me/feraghnewsundefinedارتباط با ادمین و ارسال پیام:undefinedundefined @fe_admin

۱۶:۱۴

thumnail
undefined*کاتبان شیطان* / ۵
فرقه تروریستی رجوی برای تطهیر چهره کثیف خود، مزدورانی را پرورش داده تا در راستای اهداف آنها، قلم فرسایی کنند.

undefined https://t.me/feraghnewsundefinedارتباط با ادمین و ارسال پیام:undefinedundefined @fe_admin

۱۶:۱۵

undefined خودزنی در آلمان برای مظلوم نمایی
بر اساس اطلاعیه ای که فرقه تروریستی رجوی امروز منتشر کرده، ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ (۴دسامبر ۲۰۲۳) دفتر نمایندگی این فرقه در برلین با پرتاب مواد آتش‌زا به طرف ساختمان مورد حمله قرار گرفته است.
undefined نکته جالب این ماجرا آن جاست در حالی که پلیس محلی هیچ سندی از احتمال عمدی بودن این آتش سوزی نیافته، این فرقه بیانیه های این حمله ساختگی را که از روزها پیش آماده بوده، دقایقی بعد در سایت های خود منتشر کرده و جمهوری اسلامی ایران را عامل این حمله معرفی کرده است.
@feraghnews

۲۰:۰۵

۱۴ آذر

thumnail
خودزنی اشرف نشان‌ها در آلمان
فرقه تروریستی رجوی به دنبال شکست‌های سیاسی اخیر در آلبانی و کانادا، این بار با خود زنی در برلین، سعی کرد اشرف نشان‌ها را در آلمان برجسته نماید.
به گزارش فراق، بر اساس اطلاعیه ای که فرقه تروریستی رجوی روز گذشته منتشر کرد، ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ (۴دسامبر ۲۰۲۳) دفتر نمایندگی این فرقه در برلین با پرتاب مواد آتش‌زا به طرف ساختمان مورد حمله قرار گرفته است.
نکته جالب این ماجرا آن جاست، در حالی که پلیس محلی هیچ سندی از احتمال حمله نیافته، این فرقه بیانیه های این حمله ساختگی را که از روزها پیش آماده بوده، دقایقی بعد از ماجرا در سایت های خود منتشر و جمهوری اسلامی ایران را عامل این حمله معرفی کرد.
دفتر اصلی ستاد اطلاعات فرقه تروریستی رجوی در آلمان است و پیش از این نیز اخباری از برنامه‌ریزی این فرقه برای انتقال عناصر خود از آلبانی به آلمان منتشر شده بود.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۸۷ با خارج شدن نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریستی اتحادیه اروپا موافقت کرد.

۶:۵۸

thumnail
استانداردهای فرقه وحشی رجوی در حق کودکان اشرف / دختر ۳ ساله «بهمن علیزاده» زیر مینی بوس اشرف جان باخت + اسامی قربانیانhttps://feraghnews.ir/?p=32446

۱۳:۵۹

thumnail
استانداردهای فرقه وحشی رجوی در حق کودکان اشرف / دختر ۳ ساله «بهمن علیزاده» زیر مینی بوس اشرف جان باخت + اسامی قربانیانhttps://feraghnews.ir/?p=32446

۱۳:۵۹

thumnail
اظهارات سعید شاهسوندی، عضو سابق فرقه رجوی در مورد گذشته مریم قجر عضدانلو:مریم قجر عضدانلو از ندیمه مسعود رجوی تا آقا بالاسر/ پیام‌های مریم رجوی را من پشت دوربین می‌گرفتم تا بخواند / مریم رجوی کاریکاتوری است از خود رجوی
https://feraghnews.ir/?p=32414

۱۵:۲۲

۱۵ آذر

thumnail
ثریا عبداللهی، مسئول تشکل «مادران، قربانیان فراموش شده فرقه رجوی»:
ما می‌خواهیم جوان‌های ایرانی فریب‌ مزدوران رجوی‌ را نخورند / عدم اجازه ورود خانواده‌ها به آلبانی توسط دولت این کشور + فیلم
https://feraghnews.ir/?p=43206

۹:۱۵

مسئول تشکل «مادران، قربانیان فراموش شده فرقه رجوی» گفت: ما با افشاگری از ماهیت فرقه رجوی می‌خواهیم جوان‌های ایرانی دیگر فریب حیله‌های آنها را نخورند.
به گزارش فراق، مادر ثریا عبداللهی، صبح امروز در گفت‌و‌گوی زنده با برنامه «صبحانه ایرانی» از شبکه دو سیما ضمن تشریح تلاش خانواده‌های اسیران فرقه رجوی در طول چهار سال در مقر «اشرف» از زحمات تهیه کنندگان فیلم سرهنگ ثریا به خصوص لیلی عاج و ژاله صامتی به جهت خلق صحنه های ماندگار، تشکر و قدردانی کرد.
وی افزود: بسیاری از خانواده ها نزدیک ۴۰ سال هست که عزیزانشان را ندیدند و الان هم متاسفانه با وجود هزاران مکاتبه رسمی با نهادهای حقوق بشری، دولت آلبانی اجازه ورود به ما خانواده ها را نمی‌دهد.
مسئول تشکل «مادران، قربانیان فراموش شده فرقه رجوی» گفت: ما در حال حاضر با فعالیت های افشاگرایانه سعی داریم تا نسل جدید را از حیله های فرقه رجوی آگاه کنیم. چهره واقعی فرقه رجوی باید برای این جوان‌ها به طرق مختلف معرفی شود تا خدای ناکرده خانواده هایی مثل ما داغدار نشوند.

۹:۱۹

۱۶ آذر

thumnail
پژوهشگر حوزه زنان و تحلیلگر سینما:
فیلم «سرهنگ ثریا» زاویه دید جدیدی را فراروی مخاطب می‌گشاید
https://feraghnews.ir/?p=43211

۴:۴۳

پژوهشگر حوزه زنان و تحلیلگر سینما گفت: فیلم«سرهنگ ثریا» زاویه دید جدیدی را فراروی مخاطب در خصوص قضایای مربوط به فرقه رجوی و حضورشان در کمپ اشرف می‌گشاید.
به گزارش فراق، معصومه قمقامی طی سخنانی در بیستمین نشست «دکوپاژ» که با محوریت نمایش و نقد و بررسی فیلم«سرهنگ ثریا» در مؤسسه شناخت قم برگزار شد، اظهار داشت: فیلم سرهنگ ثریا در مجموع فیلم خوبی است به ویژه از این حیث که نگاه و زاویه دید جدیدی به مسایل و مشکلات خانواده‌های اسیران فرقه رجوی دارد و در این اثر نیز یک داستان واقعی مورد توجه خانم لیلی عاج به عنوان کارگردان قرار گرفته است.
وی افزود: گروه سازنده در این فیلم کوشیده که از نگاه و زاویه دید یک مادر زجرکشیده که سال‌ها در انتظار بازگشت فرزندش از کمک اشرف است به بررسی این موضوع بپردازد و اثر قابل توجه و شاخصی را ارایه نموده است.
منتقد و تحلیلگر سینما اضافه کرد: به نظر بنده اگر در قالب دو سه سکانس معرفی بیشتری نسبت به وضعیت فرقه در این کمپ صورت می‌گرفت فیلم تأثیرگذارتر و کامل‌تری را شاهد بودیم.
قمقامی افزود: ما در راستای جهاد تبیین به شدت نیاز به تولید و اکران این قبیل آثار داریم که اتفاقات مربوط به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به خصوص نقش آفرینی فرقه تروریستی رجوی در دهه شصت و پس از آن را به زبان جذاب هنر بیان کند.

۴:۴۳

thumnail
نقشه یگان‌های رجوی برای زندان‌ها در عملیّات فروغ ناجاویدان
https://feraghnews.ir/?p=43210

۴:۴۵

فرقه تروریستی رجوی پس از اعلام جنگ مسلّحانه علیه جمهوری اسلامی که طیّ آن هزاران نفر از ملّت بی‌گناه ایران به شهادت رسیدند، طبق قانون مجازات اسلامی محارب و مفسد فی‌الارض شناخته شده بودند. در همان سال ۶۱، عمده‌ نیروهای این سازمان یا از کشور گریختند یا دستگیر شدند. اکثر دستگیرشدگان، عمدتاً مرتکب قتل‌ها و جنایت‌های کور شده، به جنایات خود اعتراف کرده و محکوم به اعدام شده بودند؛ امّا حکم اعدام عدّه‌ زیادی از آنها که توبه کرده و در رابطه با شناسایی منافقین و خانه‌های تیمی و انبارهای تسلیحات آنها همکاری می‌کردند، تقلیل پیدا کرد. ۱
سازمان مرکزی پس از فرار مسعود رجوی به همراه بنی‌صدر به فرانسه، در پاریس مستقر شده بود. در همان ایّام میان رژیم بعثی صدّام حسین در عراق که یک جنگ تمام‌عیار علیه ایران آغاز کرده بود و سران فرقه، یک توافق برای همکاری نظامی علیه جمهوری اسلامی انجام و مقرّر شد کادرهای ترور این سازمان در خاک عراق مستقر شوند. تا اینکه خرداد ۱۳۶۵ مسعود رجوی و سازمانش به‌صورت رسمی وارد بغداد شده، در قرارگاه‌های تشکیلاتی سازمان یافتند و از غرب کشور سلسله عملیّات‌هایی را علیه رزمندگان اسلام انجام دادند. رژیم بعث نیز که به دنبال چنین مزدورانی بود، سیل کمک‌های مادّی، تسلیحاتی، لجستیکی، اطّلاعاتی و سلاح‌های عراقی به همراه آموزش‌های نظامی را به‌سوی آنها سرازیر کرد.۲
بر اساس آمار حفاظت اطّلاعات ستاد مشترک سپاه تا تاریخ سی خرداد ۶۷ رجوی ها جمعاً ۸۴ مورد عملیّات ایذایی یا تک‌های هماهنگ‌شده علیه واحدهای جمهوری اسلامی انجام دادند که در این میان توانستند صدها نفر از رزمندگان را شهید و مجروح کرده و خسارات زیادی به جمهوری اسلامی وارد نمایند.۳
سیر عملیّات نظامی و تبلیغات گسترده سازمان در سال ۶۷ شدّت گرفت به‌گونه‌ای که در «عملیّات آفتاب» در منطقه‌ شوش توانستند با همکاری رژیم بعث عراق و اصل غافلگیری، خطّ پدافندی ارتش را تصرّف نموده و پس از شهید و مجروح نمودن تعدادی از رزمندگان عقب‌نشینی نمایند. انجام عملیّات آفتاب در فروردین ۶۷ و تبلیغات وسیع آن، سازمان را در مسیر جدیدی از عملیّات‌های گسترده قرار داد به‌گونه‌ای که در پایان روزهای خرداد ۶۷ بعد از نشست محرمانه‌ صدّام و رجوی، تجهیزات سنگینی شامل تانک‌های تی ۵۵ و نفربرهای پی‌ام‌پی در اختیار سازمان قرار گرفت. سازمان با این امکانات وسیع حمله به مهران را تحت عنوان «عملیّات چلچراغ» آغاز کرد و توانست با آتش توپخانه و زرهی عراق، شهر را به تصرّف درآورد و پس از وارد کردن خسارات زیاد و شهید و مجروح نمودن تعداد قابل‌توجّهی از رزمندگان، و دعوت از خبرگزاری‌های خارجی برای تهیّه‌ عکس و فیلم از جنایات خود، عقب‌نشینی کند. این عملیّات، غرور سازمان و رهبران آن را به جایی رساند که اظهار می‌کردند: «ما که می‌توانیم مهران را آزاد کنیم، می‌توانیم تهران را نیز آزاد کنیم.» لذا برای فتح تهران یک مقطع سه‌ماهه را در نظر گرفتند و شروع به سرمایه‌گذاری کلان نمودند؛ امّا با پذیرفتن قطعنامه‌ ۵۹۸ توسّط ایران، نقشه‌های آنها با بن‌بست مواجه شد. لذا عملیّات پیش‌بینی‌شده‌ خود را به دستور صدّام به جلو انداختند. همزمان، از طرق مختلف با نیروهای خود در داخل ایران و همچنین زندان‌ها این مسائل کلّی را در میان گذاشته بودند.
پذیرش قطعنامه‌ ۵۹۸ از سوی ایران، سازمان را که همه‌ هستی و حیثیّت خود را در گرو جنگ نهاده بود، مجبور به انجام مأموریّتی خطرناک کرد که برای آن برنامه‌ریزی کرده بود. آنها با این فکر که ایران ازلحاظ سیاسی، اقتصادی و نظامی به بن‌بست رسیده، سقوط آن حتمی است و در چنین شرایطی قدرت به سازمان منتقل خواهد شد، با پشتیبانی رژیم صدّام حسین عملیّات «فروغ جاویدان» را آغاز کردند. هادی شعبانی از اعضای ارشد سازمان می‌گوید: «پس از قبول قطعنامه توسّط ایران، رجوی سریع جلسه‌ای گذاشت و گفت ما تا یک هفته‌ دیگر باید به ایران حمله کنیم؛ چون ایران از روی ضعف، قطعنامه را قبول کرده است و قرار است عراق از جنوب حمله کند تا ما به راحتی از غرب پیشروی کنیم! و آن‌قدر به عملیّات معتقد بود که می‌گفت اتاق کار مرا در تهران آماده کنید تا من بیایم و بعد از ورود به تهران تا ۴۸ ساعت هر کاری خواستید بکنید و هرکس را خواستید بکشید تا اینکه من فرمان عفو بدهم!»۴ در این عملیّات که سازمان نام آن را «فروغ جاویدان» گذاشته بود، سازمان با ۲۵ تیپ دویست نفره که با حمایت و پشتیبانی تسلیحاتی، لجستیکی و هوایی دشمن بعثی همراه بود به قصد تصرّف تهران و ساقط نمودن جمهوری اسلامی وارد ایران شد.

۴:۴۵

در این میان، اعضایی که در زندان به سر می‌بردند، دست به شورش زدند. نقشه آن بود که یگان فرقه به هر شهری که رسیدند، زندان شهر را به تصرّف خود درآورده و و از مجاهدین زندانی آماده‌ رزم، یگان جدیدی تشکیل دهند که در ادامه‌ پیشروی به آنها کمک کند. این برنامه، عیناً در طرح عملیّات فروغ جاویدان گنجانده شده بود.۵
اسنادی به دست آمد که این زندانیان خود را برای حکومت منافقین در ایران آماده کرده و حتّی تعدادی به‌عنوان ارکان حکومت مشخّص شده بودند.۶
امّا عملیّات مرصاد از سوی رزمندگان اسلام، ارتش منافقین را درهم کوبید و به این غائله پایان داد.
یادداشت از: سید یاسر جبرائیلی
پانوشت‌ها:
۱- خبرگزاری میزان، گفت‌وگو با حجّت‌الاسلام‌والمسلمین محمّدابراهیم نکونام، ۳/۷/۱۳۹۵، کد خبر: ۲۲۲۹۸۵
۲- علی‌اکبر راستگو، مجاهدین خلق در آینه‌ تاریخ، ص ۳۹۲
۳- محمّدرضا شبانی، بررسی شکست سازمان مجاهدین خلق در عملیّات فروغ جاویدان، ص ۵۷
۴- روزنامه‌ کیهان، ۵/۵/۱۳۷۸
۵- تصاویر اسناد مربوط به طرح عملیّات فروغ جاویدان،‌ در: رجانیوز، واکاوی علل فرمان تاریخی امام خمینی در برخورد با منافقین، ۲۵/۵/۱۳۹۵، کد خبر: ۲۵۱۵۶۱
۶- خبرگزاری میزان، گفت‌‌وگو با حجّت‌الاسلام‌والمسلمین محمّدابراهیم نکونام، ۳/۷/۱۳۹۵، کد خبر: ۲۲۲۹۸۵

۴:۴۵

thumnail
امام على عليه السلام:
جِماعُ الشَّرِّ في مُقارَنةِ قَرينِ السُّوءِ همه ی بدی ها در مجالست با همنشينِ بد است
غررالحكم حدیث4774
undefined @Feraghnews

۵:۴۶

thumnail
undefined رجوی در کدام دادگاه به اشک های حلق زده در چشم این مادر پاسخ خواهد داد؟
undefined https://t.me/feraghnewsundefinedارتباط با ادمین و ارسال پیام:undefinedundefined @fe_admin

۵:۴۷