عکس پروفایل مجموعه گرام

مجموعه گرا

۲,۲۰۸عضو
عکس پروفایل مجموعه گرام
۲.۲هزار عضو

مجموعه گرا

undefined شبکه تولیدمحتوا و جریان‌سازی سیاسی
undefinedتبیین، اساس کار ماست!
undefined️ارتباط با ما:
09046631709
@geraa_admin

۳۱ خرداد

thumnail
undefined #نماگرا | اهمیت شخصیت رئیس‌جمهور
undefined در حکمرانی، در سیاستمداری، در کشورداری، شخصیت اهمیت بسیار زیادی داره!
undefinedمحمد جمشیدی
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۱۷:۲۰

۱ تیر

ادامه میدیم.pdf

۷۰۵.۵۷ کیلوبایت

undefined #بخوانید | جزوه ادامه میدیم...
undefined ۱۲ توصیه و راهکار روان‌شناختیبرای ترغیب به مشارکت
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۸:۰۹

undefined #گراپلاس | یک دهه درجا زدن!
undefinedبخش ششم
undefinedنقطۀ تغییر وضعیت اقتصادی؛ تغییر مواضع در برابر بحران‌هانمودارهای رشد اقتصادی ایران نشان می‌دهد که از سال ۱۳۹۹ تا به امروز، شاهد رشد اقتصادی مثبت هستیم (هرچند در حد متوسط یعنی حدود ۴ درصد) و اگر معدل سه سال اخیر را مبنا قرار دهیم، اقتصاد ایران با سرعت متوسط رشد داشته است. این رشد در حالی رخ داده است که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، کما فی السابق برقرار بوده و توافقی در زمینۀ رفع تحریم‌ها میان ایران و آمریکا حاصل نشده است.
undefinedپس می‌توان به این گزاره اقتصاد‌دانان که معتقدند برای رشد اقتصادی نیازمند رفع تحریم‌ها هستیم، کمی نقد وارد کرد. سوال مهم در اینجا این است که «چرا در سه سال اخیر، رشد اقتصادی رقم خورده؟ و نسبت این رشد با موضع ما در برابر بحران‌های اقتصادی چگونه است؟»
undefinedگره نزدن مسائل کشور به مذاکراتبا تشکیل دولت سیزدهم، تغییر مهمی در دولت‌مردان رخ داد و افرادی که در دولت مشغول به کار شدند، قائل به این بودند که در شرایط تحریم نیز می‌شود کار کرد. آقای رئیس جمهور نیز بارها بر این نکته تاکید کرد که زندگی مردم و مسائل کشور را به مذاکرات گره نخواهد زد. همین شرایط سبب شد تا سرعت کسب توفیقات اقتصادی افزایش پیدا کند.
undefinedدر دو سال ابتدایی دولت سیزدهم، شاهد بازگشت تجارت خارجی به میزان قبل از تحریم‌ها هستیم. همچنین، رشد اقتصادی مناسب به صورت پیاپی و کاهش بیکاری را شاهدیم. حتی شاهد این هستیم که در دو سال ابتدایی دولت، سرمایه‌گذاری خارجی که از سخت‌ترین کارها در شرایط تحریم است ۳ برابر میانگین ۹ سال قبل، مصوب شده است.
undefinedلذا اگر درباره اهمیت رویکرد و دیدگاه‌ها نسبت به تحریم و نحوه مواجهه با آن در وضعیت اقتصادی صحبت می‌کنیم، از یک امر واقعی به همراه دلایل متعدد صحبت می‌کنیم. دهۀ ۹۰ از آن‌جا به "دهۀ از دست رفته" تبدیل شد که بدون بررسی کارشناسی و علمی، راهبرد مذاکره برای رفع تحریم که برساخته‌ از مراکز فکری آمریکا بود، به سیاست رسمی نظام جمهوری اسلامی تبدیل شد.
undefinedپیشرفت در شرایط تحریماگر بخواهیم در دهۀ پیش‌رو، رشد اقتصادی به همراه عدالت در کشور رخ دهد، در گام اول باید مراقبت باشیم که خطاهای محاسباتی گذشته در میان تصمیم‌گیران رخ ندهد. نگاه به تحریم‌ها نباید یک نگاه موقت و کوتاه مدت باشد. باید با فرض ماندگاری تحریم‌ها به برنامه‌ریزی مبادرت نمود.
undefinedهمچنین باید توجه داشت که هدف ما صرفا بقا در شرایط تحریم نیست بلکه ما به‌دنبال پیشرفت در این شرایط هستیم و این نیز شدنی است. فرصت‌های بی‌نظیری به واسطه تغییرات مهم در فضای بین‌الملل برای ایران ایجاد شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان پیشرفت اقتصادی برای کشور به ارمغان آورد.
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۶:۳۳

۲ تیر

thumnail
undefined #ببینید | فلسفه انتخابات چیست؟
undefinedوقتی یک پدیده‌ای یک نهادی از زمان پیدایش خودش خیلی فاصله می‌گیرد، گاهی فلسفه‌اش فراموش می‌شود. بازگشت به آن لحظه پیدایش، آن لحظه تاسیس کمک می‌کند که آن فلسفه برایمان یادآوری شود.
undefinedبه نظر من ناموسِ کل جریان انقلاب و فلسفه سیاسی جمهوری اسلامی مسئله حضور، مشارکت، مداخله و میدان‌داری مردم است.
undefinedدکتر محمد فدایی؛ معاون علمی اسبق بسیج‌دانشجویی
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۵:۱۷

undefined #بخوانید | فلسفه‌ی انتخابات
undefinedگاهی وقتی یک پدیده‌ یا یک نهاد از زمان پیدایش خود فاصله می‌گیرد، فلسفه‌ آن فراموش می‌شود. بازگشت به لحظه پیدایش و تاسیس، کمک می‌کند که آن فلسفه یادآوری شود.
undefinedباید به این پرسش‌ها پاسخ داد که چرا در جریان انقلاب سال ۵۷ یکی از تغییرات کلیدی و رُکنی، موضوع انتخابات می‌باشد؟ چرا همه ارکان کشور، حتی خود نطام سیاسی مستقر و پس از آن قانون اساسی، سپس اصلاحات قانون اساسی و... به رأی گذاشته می‌شود؟ اصلا چرا انتخابات به این میزان اهمیت دارد؟ اصل انتخابات، چه فلسفه سیاسی را نمایندگی می‌کند؟
undefinedمی‌توان گفت ناموسِ کلّ جریان انقلاب و فلسفه سیاسی جمهوری اسلامی، مسئله حضور، مشارکت، مداخله و میدان‌داری مردم است. در قانون اساسی، به الفاظ مختلف، مرتب تصریح شده و این حضور و مشارکت و مداخله، بسیار فراتر از امر انتخابات است. انتخابات کمک می‌کند و در واقع یادآوری می‌کند که ما هر چهارسال یکبار به ارکان نظام و آن عهدی که بستیم، پایبند باشیم و آن را فراموش نکنیم.
undefinedبطور کلی به دو طریق می‌توان جامعه‌داری و جامعه‌سازی یا به عبارتی حکومت‌‌داری و کشورداری کرد؛ یا باید به سمت مدل‌های نزدیک به دیکتاتوری رفت که در این صورت، جامعه بازیگر است و مشارکت فعال ندارد ولو اینکه در چنین نظامی انتخابات برگزار شود و یا حتی پرشورتر و با مشارکت بالا انجام شود که لزوما به معنای مداخله حداکثری مردم جامعه نیست.
undefinedصورت دوم، حرکت به سمت مدل‌های فراگیر می‌باشد که در این مدل، جامعه موضوعیت پیدا کرده و همانطور که در قانون اساسی به آن اشاره شده، جامعه باید در رهبری کشور مشارکت کند و رهبری کشور، بسیار بالاتر از ایفای نقش بعنوان یک نفر می‌باشد.
undefinedآن چیزی که امام خمینی(ره) به ما هدیه داده یعنی ولایت فقیه، با ولی فقیه متفاوت است. مفهوم رهبری یک مفهوم شخصی نیست و ما یک رهبر نداریم بلکه یک نظام رهبری داریم. ولایت فقیه، یک نظام در هم تنیده و به هم پیوسته از مردم و جامعه می‌باشد و حول رکنی به نام ولی فقیه و در نسبت و تعامل با آن می‌باشد. پس این نطام می‌باشد که جامعه را رهبری می‌کند و کل جامعه را درگیر جامعه‌سازی و پیشرفت و ایفای نقش جمهوری اسلامی در جهان می‌کند.
undefinedلذا از منظر فلسفه سیاسی جمهوری اسلامی، نفس مداخله و مشارکت مردم، حائز اهمیت و واجد اصالت می‌باشد و این همان چیزی است که از آن بعنوان "سیاسی‌بودن" یاد می‌شود. جامعه سیاسی، جامعه‌ای است که بیش از زندگی روزمره می‌اندیشد و انسان سیاسی فردی است که نسبت به تحولات و روندهای کلی حساسیت دارد.
undefined دکتر محمد فدایی؛ معاون علمی اسبق بسیج‌دانشجویی
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۷:۴۶

thumnail
undefined جزوه دو انتخاب دو سرنوشت منتشر شد
undefinedگزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون انتخابات و اهمیت مشارکت در آن
undefined دریافت نسخه الکترونیکی جزوه undefined
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۹:۲۸

دو انتخاب دو سرنوشت.pdf

۳.۲۶ مگابایت

undefined جزوه دو انتخاب دو سرنوشت
undefined #بخوانیدundefined #شبکه_گرا
undefined @geraa_ir

۱۰:۰۶

undefined #بخوانید | وظیفه جریان دانشجویی در انتخابات پیش‌رو و قرار گرفتن در دوراهی هواداری و آرمان‌خواهی
undefinedجنبش دانشجویی متعلق به هسته‌ی سخت جمهوری اسلامی است که این هسته سخت، فرادولتی و فراجناحی می‌باشد. هسته سخت در جمهوری اسلامی، نظام ولایت و نظام اجتماعی که جامعه‌ای از مردم و خواص و عوام در هم تنیده هستند، می‌باشد که حول محوریت ولی فقیه قرار دارند. کنشگری سیاسی برای این نظام ولایی، به منزله واجب شرعی و واجب رکنی می‌باشد.
undefinedدر این دوگانه، جنبش دانشجویی و جریان‌های فعال سیاسی در مقام آرمان‌خواهی و صیانت از کنشگری سیاسی فعالانه قرار دارند. افرادی که از شورای نگهبان برای حضور و رقابت در انتخابات مجوز می‌گیرند، به معنای این است که همگی در قدم اول، صلاحیت رئیس جمهور شدن را دارند. کنشگری ما باید به معطوف به این باشد که اولا سیاست، ترویج شود و جلب مشارکت برای همراهی صورت گیرد که این خود یک محور فعالیت است.
undefinedسطح دوم اما کیفیت تصمیم می‌باشد و جریان دانشجویی از جمله بسیج دانشجویی نباید هواداری کند چرا که به منزله نقص غرض و نفی فلسفه خود می‌باشد. این جریان با طرح مسئله می‌تواند در کیفیت آرا اثر بگذارد و تعیین جهت‌گیری کند.
undefinedبرای نمونه، امروز مهمترین مسئله در نظام ما کماکان نسبت با غرب می‌باشد. آیا جریان دانشجویی درباره نسبت دولت با غرب و نظام سلطه فاقد موضع می‌باشد و این موضع قابل بیان است؟ آیا بیان مواضع، منجر به رد یا تایید گزینه‌ها می‌شود و مخاطب تصور می‌کند که منظور ما یک نفر خاص است؟
undefinedاین‌ها مواردی است که باید شفاف و بی‌تعارف توسط جریان دانشجویی بیان گردد؛ هرچند تلقی از جهت‌گیری و یا حمایت از شخص یا جریان خاصی در اذهان به وجود آید. لذا اصالت مسئله، مهم می‌باشد.
undefinedدکتر محمد فدایی؛ معاون علمی اسبق بسیج‌دانشجویی
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۹:۳۱

۳ تیر

thumnail
undefined #ببینید | اقلیت حاکم، اکثریت تابع
undefinedبعضاً در کشورهای دیکتاتوری هم انتخابات برگزار میشود و حتی ممکن است درصد مشارکت بالاتری از کشور ما داشته باشد، آیا این درصد مشارکت بالا به معنای مداخله حداکثری مردم است؟
undefinedدکتر محمد فدایی، معاون علمی اسبق بسیج‌دانشجویی
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۶:۴۷

thumnail
undefined #پوستر | برای ایران برای شنیده شدن
undefinedانتخابات آن مسیر صحیحی است که مردم می‌توانند به وسیله‌ی آن و از آن مسیر، حاکمیت ملی را، مردم سالاری را، جمهوریت را در کشور تامین کنند.
undefined دریافت نسخه باکیفیت پوستر undefined
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۸:۱۹

For Iran5.jpeg

۳.۹۳ مگابایت

undefined #پوستر | برای ایران برای شنیده شدن
undefinedانتخابات آن مسیر صحیحی است که مردم می‌توانند به وسیله‌ی آن و از آن مسیر، حاکمیت ملی را، مردم سالاری را، جمهوریت را در کشور تامین کنند.
undefined نسخه باکیفیت
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۸:۱۹

thumnail
undefined #پوستر | برای ایران برای افتخار
undefined انتخابات برای کشور، یک افتخار است....که اگر شرکت پرشور مردم باشد، این یقینا به آینده کشور کمک خواهد کرد.
undefined دریافت نسخه باکیفیت پوستر undefined
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۸:۲۵

For Iran6.jpeg

۳.۹۱ مگابایت

undefined #پوستر | برای ایران برای افتخار
undefinedانتخابات برای کشور، یک افتخار است....که اگر شرکت پرشور مردم باشد، این یقینا به آینده کشور کمک خواهد کرد.
undefined نسخه باکیفیت
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۸:۲۵

پایان توقف.pdf

۹۶۷.۹۹ کیلوبایت

undefined #بخوانید | پایان توقف
undefinedنگاهی بر یک دهه انفعال و بی برنامگی در دولت‌ یازدهم و دوازدم و حرکتِ رو به جلو در دولت سیزدهم
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۸:۴۰

مجموعه گرا
پایان توقف.pdf
undefinedپایان توقف، «نه» بزرگی بود به یک دهه بی عملی و بی برنامگی؛ پایانی بود بر حصار خود تحریمی و در هم رفتگی، پایانی بر مدیریت مرکزنشین بی خبر از همه جا، "نه" بزرگی بود به یک دهه کدخداپرستی و بی میلی به جهانِ در حالِ گذار از کدخداپرستی، ترمزی بود بر خودرویی که تا لبه پرتگاه رانده شده بود و با شتاب در حال عقب‌گرد از ارزش‌های انقلابی بود. پایان توقف، پایان یک دهه تهدید و آغاز یک دهه فرصت بود.
undefined #شبکه_گرا undefined @geraa_ir

۸:۵۲

مگه جای رئیس جمهور بین مردمه؟.pdf

۱.۶۶ مگابایت

undefined #عملیات_کنید | تراکت «مگه جای رئیس جمهور میان مردمه؟!»
undefinedاگه تو باور داری رئیس‌جمهور باید بین مردم باشه،undefinedاینو بدون که همه اینطوری نیستن!undefinedهمه به یه اندازه برای کشور وقت نمیذارن...
undefined نسخه مناسب جهت چاپ (پشت و رو)
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۱:۵۰

وعده صادق حالتو خوب کرد؟!.pdf

۱.۵۷ مگابایت

undefined #عملیات_کنید | تراکت «وعده صادق حالتو خوب کرد؟!»
undefinedاگه با عملیات وعده صادق حالت خوب شد،undefinedاگه به ایرانی بودنت افتخار کردی،undefinedاگه بعد از این عملیات دلت حسابی خنک شد،undefinedاینو بدون رای تو بود که اونو رقم زد!
undefined نسخه مناسب جهت چاپ (پشت و رو)
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۱:۵۳

فروش نفت، مشکل ما حل نمیشه!.pdf

۱.۳۸ مگابایت

undefined #عملیات_کنید | تراکت «با فروش نفت، مشکل ما حل نمیشه!»
undefinedاگر رئیس جمهور ایده‌ای برای کشورداری نداشته باشه، هرچقدر که نفت هم بفروشه باز هیچ دردی از من و تو رو دوا نمی‌کنه...
undefined نسخه مناسب جهت چاپ (پشت و رو)
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۱:۵۵

رئیس جمهور، طلبکاره یا بدهکار؟.pdf

۱.۳۹ مگابایت

undefined #عملیات_کنید | تراکت «رئیس جمهور، طلبکاره یا بدهکار؟»
undefinedبه نظرت با رایی که میدی، رئیس‌جمهور ازت طلبکاره یا بهت بدهکار؟undefinedاگه فکر میکنی فرقی نمیکنه به کی رای بدی و هرکسی با رای تو بره پاستور خودش رو مدیون تو می‌دونه، پس حتما یه نگاهی به این جملات بنداز...
undefined نسخه مناسب جهت چاپ (پشت و رو)
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۲:۱۰

کاسب مذاکره.pdf

۱.۱۸ مگابایت

undefined #عملیات_کنید | تراکت «کاسب مذاکره»
undefinedکاسب مذاکره کیه؟undefinedبرجام برای کی نون داشت؟undefinedکیا صدتا صدتا سکه گرفتن؟
undefined نسخه مناسب جهت چاپ (پشت و رو)
undefined #شبکه_گراundefined @geraa_ir

۱۲:۱۱