عکس پروفایل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ایب

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

۴۵۸عضو
عکس پروفایل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ایب
۴۵۸ عضو

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

۲۶ خرداد

thumnail
آمادگی نخستین شهر خشتی جهان برای میزبانی از جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی
undefinedجلسات هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در استان یزد با حضور نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.
undefinedدر ابتدای این جلسه سیدعباس دهقان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این اداره در حوزه بازی‌های رایانه‌ای در سطح استان، از برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در این استان استقبال و آمادگی این استان را برای برگزاری باشکوه این رویداد در استان اعلام کرد.
undefinedدر این جلسه محمد فاضلی، نماینده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به تبیین رویکردهای برگزاری این دوره از جام قهرمانان و لزوم همکاری‌های بین دستگاهی در برگزاری این رویداد پرداختند.
undefinedسعید فراهانی دیگر نماینده بنیاد در این جلسه نیز ضمن بیان تاثیرات مثبت این مسابقات در سطح استان و ایجاد شور نشاط بین جوانان و خانواده‌ها، در خصوص نظارت و ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای و لزوم تشکیل کارگروه استانی و برگزاری جلسات مستمر این کارگروه و انجام اقدامات موثر درخصوص فرآیند صدور مجوزهای بازیگاه توضیحاتی ارائه کرد.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/edcundefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۸:۴۰

thumnail
رویکردهای نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در قم تبیین شد
undefinedعلیرضا فراهانی معاون تنظیم گری و کسب وکار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این جلسه گفت: ۳۴ میلیون نفر در کشور بازی‌های رایانه‌ای انجام می‌دهند و سه هزار و ۵۰۰ بازی‌ساز فعال داریم که در قالب ۵۰۰ تیم از ۲۶ استان فعالیت می‌کنند.
undefinedفراهانی ضمن ارائه گزارشی از برگزاری هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در سال 1402 افزود: این رویداد سال گذشته در ۱۵ استان برگزار شد که بخش فیفا آن به صورت حضوری بود و بخش برخط با شرکت 15 بازی موبایلی ایرانی برگزار شد.
undefinedاو با بیان اینکه ارتقاء سواد بازی از جمله رویکردهای برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدویی است، گفت: بازی می‌تواند ذهنیت نوجوانان و جوانان را تحت تاثیر قرار دهد. لذا باید مراقبت کنیم این تأثیرپذیری مغایر با فرهنگ کشور نباشد.

undefinedلینک کامل خبر:undefinedB2n.ir/k49833undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۱۱:۴۹

thumnail
برگزاری مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی برای دومین بار در استان مرکزی
undefinedرویکردهای نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در جلسه هماهنگی برپایی این رویداد در استان مرکزی، تببین شد. این استان اعلام آمادگی کرد که برای دومین بار میزبانی از برگزاری این مسابقات در استان را برعهده خواهد داشت.
undefinedعلیرضا فراهانی، معاون تنظیم گری و کسب و کار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این جلسه گفت: نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدویی، با رویکرد حمایت از بازی‌های ایرانی برگزار می‌شود‌. این رویداد سال گذشته در ۱۵ استان از جمله استان مرکزی برگزار شد و منتخبان هر استان مسابقات بخش نیمه نهایی و نهایی را به صورت حضوری در تهران برگزار کردند.
undefinedفراهانی با اشاره به اینکه در مسابقات سال گذشته حدود 11 هزار نفر از استان مرکزی از طریق سایت بازیکو ثبت‌نام کردند، افزود: مسابقات نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی از ۱۵ تا ۲۹ مرداد در سطح کشور برگزار می‌شود و ثبت‌نام از متقاضیان از ۱۹ خرداد آغاز شده است و تا پنج مرداد ادامه خواهد داشت. از هر استان چهار نفر برتر به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedB2n.ir/g13599undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۱۱:۵۶

۲۷ خرداد

thumnail
بازی «INDIKA» نقد و تحلیل می‌شود
undefinedدر این نشست محمدرضا عابدی شاهرودی، نویسنده و پژوهشگر و مرتضی جمشیدی سردبیر «بازی‌بان» از ساعت 15:00 روز سه‌شنبه۲۹ خرداد به نقد و تحلیل این بازی می‌پردازند.
undefinedپخش زنده در آپاراتundefinedلینک پخش زنده:undefinedhttps://www.aparat.com/iranvideogamesundefined @iranvideogames#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#بازی_آرا

۸:۳۴

thumnail
میزبانی خراسان جنوبی از جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران
undefinedجلسات هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در خراسان جنوبی با حضور نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.
undefinedعلی فرخنده مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی با استقبال از برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در این استان گفت: عزم جدی در برگزاری این مسابقات در استان وجود دارد.
undefinedدر این جلسه نحوه هماهنگی، برگزاری، انتخاب مکان و زمان اجرا نهمین جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای در استان خراسان جنوبی توسط نمایندگان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تبیین شد.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/798undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۱۲:۳۳

۲۹ خرداد

thumnail
ثبت‌نام دوره جدید انستیتو ملی بازی‌سازی آغاز شد
undefinedترم جدید آموزش بازی‌سازی در انستیتو ملی بازی‌سازی برگزار می‌شود. این دوره آموزشی در انستیتو ملی بازی‌سازی در 4 دپارتمان فنی، هنری، طراحی و عمومی طراحی شده است.
undefinedانستیتو ملی بازی‌سازی طبق روال همیشگی به شرکت‌کنندگانی که پروژه موفقی در پایان این دوره ارائه و نمره قابل قبول دریافت کنند، علاوه برگواهی دیجیتالی، گواهی فیزیکی معتبر (بنا به درخواست متقاضیان) نیز ارائه می‌کند.
undefinedهمچنین همانند دوره‌های گذشته برای رفاه حال علاقه‌مندان که از انتخاب دقیق دپارتمان و دروس مطمئن نیستند، جلسات مشاوره رایگان به صورت آنلاین برگزار می­‌شود. در این جلسات، توضیحات تخصصی پیرامون دوره­‌ها و دپارتمان‌­ها ارائه و به تمامی سوالات پاسخ داده می‌شود. همچنین برای ثبت‌نام کنندگان تا پایان خرداد تخفیف ویژه 15 درصدی در نظر گرفته می‌شود.

undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/321undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۷:۲۱

thumnail
هماهنگی برای برگزاری مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در هرمزگان

undefinedجلسه هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در هرمزگان برگزار شد.
undefinedمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جلسه هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در این استان گفت: از ظرفیت فضای مجازی باید به خوبی استفاده شود.
undefinedاسمعیل جهانگیری افزود: امروز دنیا از ظرفیت فضای مجازی به خوبی استفاده می‌کند و همسایگان ما در این زمینه به تولید بازی‌های رایانه‌ای اقدام کرده‌اند که خلق ثروت و ارزآوری خوبی را به همراه دارد.
undefinedاو تصریح کرد: موضوع بازی‌های رایانه‌ای باید در اولویت باشد. زیرا در تمام خانواده‌ها فضای مجازی مورد استفاده همه اعضای خانواده قرار می‌گیرد و ضریب گوشی‌های هوشمند در خانواده‌ها بیشتر شده است.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/e75undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۹:۱۸

thumnail
undefinedهم اکنون آغاز نقد و تحلیل بازی «INDIKA»
undefinedدر این نشست محمدرضا عابدی شاهرودی، نویسنده و پژوهشگر و مرتضی جمشیدی سردبیر «بازی‌بان» به نقد و تحلیل این بازی می‌پردازند.
undefinedپخش زنده در آپاراتundefinedhttps://www.aparat.com/iranvideogamesundefined بنیاد ملی بازی های رایانه‌ایundefined
undefined @iranvideogames

۱۲:۱۹

thumnail
undefinedهم اکنون پخش زنده نقد و تحلیل بازی «INDIKA»
undefinedپخش زنده در آپاراتundefinedhttps://www.aparat.com/iranvideogames

undefined @iranvideogames

۱۲:۲۱

۳۰ خرداد

thumnail
undefined سه مدل جدید Xbox Series X/S در راهند
undefinedنمایشگاه Xbox سه مدل جدید از کنسول‌های سری X/S را که در تعطیلات امسال عرضه می‌شوند، معرفی کرد که شامل دو مدل تمام دیجیتال و یک سری X قوی تر هستند.
undefinedاگر به بازی های دیجیتالی علاقه دارید، نسخه‌های سری X و سری S تمام دیجیتال برای شما مناسب هستند. هر دو در رنگ سفید عرضه می شوند و دارای یک SSD با حافظه یک ترابایتی هستند. سری S اساسا یک نسخه سفید رنگ از سری S مشکی یک ترابایتی است که سال گذشته معرفی شد. کنسول سوم نسخه ویژه سری "galaxy black" است که دارای یک SSD 2 ترابایتی (و شامل یک دیسک درایو) به همراه یک کنترلر با رنگ مشکی و سبز است.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://chebazi.ircg.ir/blog/post/1082/undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#چه_بازی#خبر

۵:۴۸

thumnail
بازی حیوانات (انیمالو) کودکانه undefined
undefinedundefinedپدر مادرهای عزیزی که دنبال یک بازی آموزشی مناسب برای فرزندانتان هستید این پست مختص شماست.
undefinedانیمالو یک بازی آموزشی مخصوص کودکان است که از بخش‌های متنوعی تشکیل شده است. در بخش ساکنین خشکی کودک با حیواناتی که زیستگاهشان در خشکی است آشنا می‌شود. مدل‌های سه‌بعدی از هر حیوان به همراه انیمیشن‌هایی از نحوه راه رفتن، غذا خوردن، دویدن و ... قابل نمایش است. صدای حیوان با اشاره روی دکمه بلندگو پخش می‌شود و نام فارسی و انگلیسی هر کدام از حیوانات بر روی صفحه دیده می‌شود.

undefinedلطفاً در هنگام خرید به نشان رده بندی سنی اسرا روی محصول دقت کنید.
undefinedسبک بازی: آموزشیundefinedپلتفرم: Android undefinedرده سنی اسرا: 3+

undefinedمتن کامل روایت بازی :undefinedchebazi.ircg.ir/game/35026/WRC-Generationsundefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#معرفی_بازی

۱۰:۴۴

thumnail
استودیو توسعه دهنده Alone In The Dark تعطیل می‌شود
undefinedهلدینگ Embracer توسعه‌دهنده بازی Alone in the Dark را که در اوایل سال جاری معرفی شد، تعطیل کرد. Pieces Interactive آخرین استودیویی است که طی 10 ماه گذشته توسط این کمپانی بسته شده است.
undefinedوب‌سایت Pieces Interactive اکنون فقط دارای یک فهرست نمایشی است که «2007-2024 Thanks for Playing With Us» و یک توضیح کوتاه از تاریخچه استودیو را نمایش می‌دهد.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://chebazi.ircg.ir/blog/post/1083/undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر#چه_بازی

۱۱:۲۶

thumnail
undefined جدال راهبه روسی با دوگانه خدا یا شیطان
undefinedنویسنده و پژوهشگر حوزه هنر و فلسفه در نقد و تحلیل بازی «INDIKA»گفت: گیمر در این بازی با چالش‌های زیادی مواجه نمی‌شود و البته از یک بازی روسی انتظاری بیش از این وجود ندارد.
undefinedنشست نقد و تحلیل بازی ایندکا با حضور محمدرضا عابدی شاهرودی و مرتضی جمشیدی برگزار شد.
undefinedاین نشست در سلسله نشست‌های تحلیل و نقد بازی است که به میزبانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود و تاکنون پنج بازی به بررسی و بوته نقد گذاشته شده‌است. در این نشست، محمدرضا عابدی شاهرودی در کنار پخش تصاویر و گیم‌پلی‌هایی از بازی، به تحلیل و نقد آن از زاویه جایگاه دین و مذهب در جامعه روسیه، روایت، محتوا و خط داستانی بازی پرداخت.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/9d5undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#نقد_بازی#خبر

۱۳:۵۱

۲ تیر

thumnail
خجسته سالروز میلاد باسعادت و سراسر خیر و برکتدهمین پیشوای هدایت؛ حضرت امام علی بن محمد النقی الهادی ( علیه السلام ) را تبریک و شادباش عرض می‌نماییم.undefined
@iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#ولادت

۶:۳۰

thumnail
Limbo اگر سیاه و سفید نبود....
undefinedبازی Planet of Lana یکی از بازی‌های موفق و دوست داشتنی منتشر شده در سال 2023 است. این بازی را در کوتاه‌ترین حالت می‌توان نسخه‌ای رنگارنگ و شاد از عناوینی همچون Inside و Limbo دانست. این اثر توانسته به واسطه گیم پلی ساده، معماهای محیطی خلاقانه و روایت داستانی با درون مایه‌ی دوستی و خانواده جایگاه ویژه‌ای در کنار بازی‌های موفق این سبک برای خود دست و پا کند.
undefinedآنچه باید والدین بدانند:
undefinedبازیکن باید در نقش شخصیتی کودک سال، معماهای مختلف را حل کرده و از دست دشمنان بیگانه فرار کند. مواجهه با برخی از این هیولاها و قرار گرفتن در موقعیت های استرس‌زا، می‌تواند برای کودکان حس ترس را به همراه داشته باشد. برخی اتفاقات در روند بازی می‌تواند تجربه‌ای ناراحت کننده باشد. نظام رده بندی سنی اسرا انجام این بازی را برای افراد کمتر از 12 سال توصیه نمی‌کند.
undefinedلطفاً در هنگام خرید به نشان رده بندی سنی اسرا روی محصول دقت کنید.
undefinedسبک بازی:پلتفرمر_معمایی/فکریundefinedپلتفرم: pcundefinedرده سنی اسرا: 12+

undefinedمتن کامل روایت بازی :undefinedhttps://chebazi.ircg.ir/game/34825/Planet-of-Lanaundefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#معرفی_بازی

۸:۳۰

thumnail
آغاز مسابقات موضوعی نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی
undefinedمدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در آیین معرفی نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران و رونمایی از پوستر آن این رویداد را فرصتی برای برقراری ارتباط با گیمرهای حرفه‌ای کشور دانست.
undefined محمدامین حاجی هاشمی در مراسم رونمایی از پوستر نهمین جام قهرمانان بازی‌هلی ویدئویی ایران که صبح امروز در محل شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، گفت: برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه رویدادهای مختلفی در کشور برگزار می‌شود. اما تاکنون در حوزه بازی و سرگرمی و برای گیمرها کمتر رویدادی در سطح ملی و استانی برگزار شده است.
undefinedحاجی هاشمی تصریح کرد: براساس آخرین پیمایش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای 34 میلیون گیمر در کشور داریم. این 34 میلیون گیمر ایرانی در سه دسته گیمر معمولی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای قرار می‌گیرند. گیمرهای حرفه‌ای که حدود 4 میلیون نفر هستند، در هفته بالای 21 ساعت و به طور متوسط 6 ساعت در روز بازی می‌کنند. از این رو برای تاثیر گذاری در فرهنگ عمومی جامعه گیمرها نیاز به تعریف رویدادی ملی وجود داشت.

undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/497undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۱۰:۳۲

thumnail
جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی فرصتی برای برقراری ارتباط با گیمرهای حرفه‌ای است
undefinedمدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در آیین معرفی نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران و رونمایی از پوستر آن این رویداد را فرصتی برای برقراری ارتباط با گیمرهای حرفه‌ای کشور دانست.
undefinedمحمدامین حاجی هاشمی در مراسم رونمایی از پوستر نهمین جام قهرمانان بازی‌هلی ویدئویی ایران که صبح امروز در محل شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، گفت: برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه رویدادهای مختلفی در کشور برگزار می‌شود. اما تاکنون در حوزه بازی و سرگرمی و برای گیمرها کمتر رویدادی در سطح ملی و استانی برگزار شده است.
undefinedحاجی هاشمی تصریح کرد: براساس آخرین پیمایش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای 34 میلیون گیمر در کشور داریم. این 34 میلیون گیمر ایرانی در سه دسته گیمر معمولی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای قرار می‌گیرند. گیمرهای حرفه‌ای که حدود 4 میلیون نفر هستند، در هفته بالای 21 ساعت و به طور متوسط 6 ساعت در روز بازی می‌کنند. از این رو برای تاثیر گذاری در فرهنگ عمومی جامعه گیمرها نیاز به تعریف رویدادی ملی وجود داشت.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/497undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۱۰:۳۴

۳ تیر

thumnail
بازی Donkey Kong Country Returns در راه است
undefinedامروز نینتندو خبر خوش آمد گویی Donkey Kong به سوییچ را به همراه داشت. Donkey Kong Country Returns HD برای انتشار در ۱۶ ژانویه ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده است.
undefinedنسخه جدید در رونمایی خود بسیار عالی به نظر می رسید، این پیش نمایش DK و دوست کوچکش، دیدی کونگ را در محیط های جنگلی مشغول سرگرمی‌هایی مثل جمع آوری موز، بازی با بشکه‌ها و حتی سوار شدن به رامبی کرگدن نشان می داد.
undefinedاین نسخه بازسازی شده جدید قرار است شامل 80 سطح باشد، به این معنی که تمام سطوح اضافی پورت 3DS 2013 را نیز خواهد داشت. این نمایش همچنین وجود برنامه‌هایی برای بازی دو نفره را نشان داد.

undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://chebazi.ircg.ir/blog/post/1084undefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر#چه_بازی

۶:۳۳

۴ تیر

thumnail
شروع فصل سرمایه گذاری در صنعت بازی در دولت سیزدهم
undefinedتازه ترین اظهار نظر مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در خصوص شتاب روند سرمایه گذاری در صنعت بازی سازی کشور

undefined @iranvideogames#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#بازی_سازی

۶:۰۱

thumnail
رقابت طرفداران بازی‌های موبایلی ایرانی در نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی
undefinedمسابقات بخش برخط نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی با حضور 20 بازی موبایلی ایرانی برگزار می‌شود.
undefined رضا احمدی دبیر نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران از حضور 20 بازی موبایلی ایرانی در سبک‌‌ها و ژانرهای متنوع در مسابقات بخش برخط نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران خبر داد.
undefinedاحمدی با اشاره به اینکه بازی‌های بخش برخط مسابقات به‌گونه‌ای انتخاب شدند که بتوانند شور و نشاط لازم را به خانواده‌ها انتقال دهند، افزود: خانواده محور بودن یکی از رویکردهای بسیار مهم در این دوره از مسابقات است. از این جهت در بخش مسابقات برخط، بازی‌های ایرانی‌ای انتخاب شدند که امکان ثبت‌نام و شرکت در رقابت‌های این بخش به‌صورت خانوادگی برای علاقه‌مندان وجود داشته باشد.
undefinedلینک کامل خبر:undefinedhttps://ircg.ir/s/35fundefined @iranvideogames
#بنیاد_ملی_بازی‌های_رایانه‌ای#خبر

۷:۱۴