ک

کتاب‌های آیت‌الله میرباقری

۷۵عضو
ک
۷۵ عضو

کتاب‌های آیت‌الله میرباقری

برای خرید، می‌توانید کد و تعداد هرکدام از کتاب‌ها را به «اَدمین» کانال ارسال کنید تا پس از محاسبه قیمت، شماره‌کارت برای شما ارسال شود. پس از واریز و ارسال آدرس دقیق خود، سفارش شما پُست می‌شود.ادمین:@tamaddonnovin

۹ اسفند ۱۳۹۷

thumnail
👈 «سمت خدا: دریچه‌ای به جامعه ولایی»✍ کد: 26 📖 استاد میرباقری در این کتاب، مباحث عمیق معرفتی را به زبانی گویا و مستند به آیات و روایات بیان کرده اند؛ مباحثی نظیر:چیستی معرفت امام و راه دستیابی به آن حقیقت، معنا و آثار صلواتمعنای شیعه و درجات آنرابطه ایمان و تشیع با اعمال و مناسکسیر انسان در عوامل قبل از دنیاطریق سلوک مؤمن با زیارت امامنقش عوالم گذشته مؤمن در همراهی آینده اش با امامنقش امام در مدیریت و چگونگی روابط اجتماعی مؤمنینتولی و تبری، منشأ مرزبندی جامه مؤمنین با کفارشکل گیری اخلاق حمیده بر اساس توحید و ولایتصفات رذیله امتداد جنود جهل در وجود انساناتمام نعمت و گشایش درب ولایت در عید غدیر.
💎قیمت کتاب 17500 تومان📒 ۳۱۷ صفحه.کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۸:۱۰

thumnail
🔵 کانال «کتاب‌های آیت‌الله میرباقری»
🔰برای آشنایی با کتاب‌های استاد میرباقری یا خرید آن‌ها، به پیام‌رسان‌های زیر مراجعه فرمایید:
💠 «ایتا»📚 eitaa.com/mirbaqeri_book
💠 «سروش»📚 sapp.ir/mirbaqeri_book
💠 «تلگرام»📚 t.me/mirbaqeri_book
💠 «بَله»📚 ble.im/mirbaqeri_book
🔘 شناسهٔ مشترک در همهٔ پیام‌رسان‌ها: @mirbaqeri_book
🔘 ارتباط با ادمین: @tamaddonnovin
◽️ نشر «تمدن نوین اسلامی»

۸:۱۴

۳۰ شهریور ۱۳۹۸

thumnail
📣 کتاب «ضیافتِ بَلا» به چاپ دهم رسید.‌
☎️ 09104646212🆔 @mirbaqeri_book

۵:۲۶

thumnail
👈 «حکمت حکومت - جلد اول: ضرورت حکومت دینی و آفات حکومت غیردینی»✍ کد: ۲۹📖 مجموعه گفتار‌های «حکمت حکومت» در امتداد مجموعه گفتار‌های «ولایت الهیه» و «حکمت تاریخ» قرار دارد و یکی از حلقه‌های مهم منظومه فکری آیت الله سید محمد مهدی میرباقری محسوب می‌شود.
مجموعه «ولایت الهیه» نظام عالم را مبتنی بر وحی توصیف می کند و جایگاه الوهیت و نبوت و امامت را در نظام خلقت و نظام پرستش توضیح می دهد.مجموعه «حکمت تاریخ» این جهان نگری را بر تاریخ تطبیق می دهد و تصویری موحدانه از مبدأ و مسیر و منتهای تاریخ بشر بر محور انبیاء و اولیاء الهی به دست می‌دهد. در ادامه مجموعه «حکمت حکومت» زیرساخت‌های معرفتی حکومت دینی و نظام ولایت اجتماعی را تبیین می‌کند و آفاتی تازه از چرایی و چگونگی جریان توحید و ولایت الهیه در ساحت حیات اجتماعی بشر می‌گشاید.
اساسا حکمت همان نظام معارف دینی است که بر اساس فهم اجتهادی از قرآن و روایات به دست می‌آید. بنابراین «حکمت حکومت» به مثابه نوعی حکمت مضاف و به معنای تبیین و تشریح «نظریه حکومت» بر پایه نظام معارف است.💎 قیمت کتاب ۳۰۰۰۰ تومان؛📒 ۳۶۰ صفحه.کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۵:۲۶

thumnail
👈 «حکمت حکومت - جلد دوم: مبانی، نظریه و ساختار حکومت دینی»✍ کد: ۳۰📖 مجموعه گفتار‌های «حکمت حکومت» در امتداد مجموعه گفتار‌های «ولایت الهیه» و «حکمت تاریخ» قرار دارد و یکی از حلقه‌های مهم منظومه فکری آیت الله سید محمد مهدی میرباقری محسوب می‌شود.
مجموعه «ولایت الهیه» نظام عالم را مبتنی بر وحی توصیف می کند و جایگاه الوهیت و نبوت و امامت را در نظام خلقت و نظام پرستش توضیح می دهد.مجموعه «حکمت تاریخ» این جهان نگری را بر تاریخ تطبیق می دهد و تصویری موحدانه از مبدأ و مسیر و منتهای تاریخ بشر بر محور انبیاء و اولیاء الهی به دست می‌دهد. در ادامه مجموعه «حکمت حکومت» زیرساخت‌های معرفتی حکومت دینی و نظام ولایت اجتماعی را تبیین می‌کند و آفاتی تازه از چرایی و چگونگی جریان توحید و ولایت الهیه در ساحت حیات اجتماعی بشر می‌گشاید.
اساسا حکمت همان نظام معارف دینی است که بر اساس فهم اجتهادی از قرآن و روایات به دست می‌آید. بنابراین «حکمت حکومت» به مثابه نوعی حکمت مضاف و به معنای تبیین و تشریح «نظریه حکومت» بر پایه نظام معارف است.💎 قیمت کتاب ۴۰۰۰۰ تومان؛📒 ۴۶۴ صفحه.کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۵:۲۷

۵ آذر ۱۳۹۸

thumnail
👈«عصر جدید: خوانشی از مفاهیم و راهبردهای بیانیه گام دوم»✍️کد: ۳۱
🔸 بر اساسِ «بیانیۀ گام دوم»، انقلاب اسلامی یک حرکت تمدنی بود که انسدادِ تاریخیِ بعد از رنسانس را شکست و عصر جدیدی را آغاز نمود. این بیانیه، انقلاب اسلامی را در چنین مقیاسی شناسایی می‌کند و شاخص‌های جدیدی برای ارزیابیِ موفقیت‌ها و کاستی‌های آن ارائه می‌دهد.
🔶 «بیانیۀ گام دوم» سرسلسلۀ اسنادی است که علمای شیعه برای راهبری حوادث اجتماعی تنظیم کرده‌اند. این سند رفیع‌تر از کتاب «تنبیهُ‌الاُمّه» علامه نائینی و اندیشهٔ اجتماعیِ بزرگانی چون شهید مطهری و شهید صدر است؛ چون آن‌ها در مقام راهبریِ یک انقلاب تمدنی در مقیاس جهانی نبودند.
🔶 «بیانیۀ گام دوم» باید مستندسازی و تئوریزه شود و بر محور آن، نظریه‌پردازی و راهبردنگاری و گفتمان‌سازی صورت گیرد و نیز مبنای برنامه‌نویسی و برنامه‌ریزی قرار گیرد و اسناد بالادستی با آن هماهنگ شوند. همچنین باید یک «قرارگاه» شکل گیرد که مبتنی بر این سند، نسل جوانِ آتش به اختیار را هماهنگ کند و سامان دهد.
💎قیمت: ۱۸۰۰۰ تومان؛📒 ۲۰۸ صفحه.کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۰:۵۴

۱۶ فروردین ۱۳۹۹

thumnail
👈 «تداول قدرت:تحلیل انقلاب اسلامی و آسیب‌شناسی جریان‌های سیاسی»✍ کد ۱۵
📖 در فرایند تداول قدرت در جمهوری اسلامی، جریان‌های مختلف سیاسی، ‌اعم از جریان اصول‌گرایی و جریان سازندگی و جریان اصلاحات، باید ظرفیت خود را ارتقا ببخشند و در تراز انقلاب اسلامی و لوازم و تناسبات آن مطرح شوند. یکی از شروط این بازسازی، مرزبندی با جریان تکنوکرات و غرب‌گراست که در زیر پوست این جریان‌ها فعالیت می‌کند و می‌خواهد جمهوری اسلامی را به کشوری تابع غرب تبدیل کند.
این کتاب در سه بخش تنظیم شده: بخش اول، وضعیت کنونی انقلاب اسلامی در مقیاس ملی، منطقه‌ای و جهانی تحلیل می‌شود.بخش دوم، در کنار تحلیل انتخابات یازدهم و دوازدهم ریاست جمهوری، رابطه انقلاب اسلامی و جریان‌های سیاسی بررسی می‌گردد.بخش سوم، این نکته مهم بحث می‌شود که اگر الگوی توسعه غربی از سوی دولت دنبال شود، خطر نفوذ نرم دشمن و استحاله فرهنگی، جامعه را تهدید خواهدکرد.
💎 قیمت کتاب ۳۰ هزار تومان📒 ۳۹۸ صفحه.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۰۵

thumnail
👈«درآمدی بر رویکردهای فقه حکومتی»✍کد کتاب: ۱۲📖 «سه رویکرد اصلی در صحنه مطالعات فقه حکومتی را به ترتیب «فقه موضوعات»، «فقه نظامات» و «فقه سرپرستی» نام نهاده‌ایم. رویکرد «فقه موضوعات» عنوانی بر روش فقاهت سنتی است که تا کنون شیوه رایج حوزه‌های علمیه بوده است. رویکرد «فقه نظامات» که ایده اصلی آن توسط شهید صدر مطرح شد، در یک سطح برتر از تفقه، سعی دارد نظامات اجتماعی را از منابع دین استنباط کند. «فقه سرپرستی» نیز رویکردی است که امام خمینی افق‌گشایی کردند که طبق آن، فقه، در منزلت هدایت و سرپرستی تمامی شئون اجتماعی قرار می‌گیرد. طبق این رویکرد، فقه، تئوری واقعی و کامل اداره انسان، از گهواره تا گور است. این کتاب در پنج فصل اصلی شامل بررسی رویکرد «فقه موضوعات» در فقه حکومتی، بررسی رویکرد «فقه نظام‌سازی» در فقه حکومتی، بررسی رویکرد «فقه سرپرستی»در فقه حکومتی، مقایسه رویکردهای «فقه موضوعات»، «فقه نظامات» و «فقه سرپرستی» و مروری بر مبانی فقه حکومتی به همراه فصل ضمیمه با عنوان فقه حکومتی در اندیشه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است». 💎 قیمت: ۲۵۰۰۰ تومان📒 ۳۲۳ صفحه
کانال کتاب‌های آیت‌الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۰۶

thumnail
👈«خطبه فدکیه، مبانی معرفتی و زمینه‌های تاریخی»✍کد ۱۳
📖 اگر خطبه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها را این‌گونه تحلیل کنیم که زمین فدک غصب شده و آن حضرت برای استیفای این زمین، خطبه خوانده‌اند، فهم خطبه در همین زاویه محدود می‌شود! ولی اگر معتقد شدیم که حضرت صدیقه طاهره (س) شخصیتی مُهَیمن بر تاریخ و قطب درگیری تاریخی حق و باطل هستند که با بلای خودشان همه تاریخ را به سمت خدای متعال هدایت می‌کنند، دراین صورت این خطبه، عمق و گستره دیگری خواهد داشت.
استاد میرباقری قبل از ورود به فضای خطبه، مبانی و پیش‌فرض‌هایی را بررسی می‌کنند که در فهم اصلی مسئله نقش اساسی دارد.ایشان اولاً نقش و جایگاه حضرت زهرا را را در عالم بررسی می‌کنند و ثانیاً توضیح می‌دهند که این واقعه، صرفاً بازپس‌گیری یک قطعه زمین نبوده بلکه صدیقه طاهره (س) با این کار خود تاریخ بشر را به سمت وادی ولایت هدایت نمودند.
💎قیمت کتاب ۱۶ هزار تومان📒 ۲۳۰ صفحه📚 چاپ ششم.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری@mirbaqeri_book

۱۳:۰۸

thumnail
👈 «ولایت الهیه، جلد دوم: جایگاه امام، در نظام خلقت»✍ کد ۱۴
📖 ولایت ائمه اطهار علیهم‌السلام طریق جریان ولایت الهیه در عالم است و لذا توحید وقتی محقق می‌شود که از محیط ولایت آن‌ها خارج نشویم و همه افعال و حرکات و سکنات ما در این محیط قرار داشته باشد.
اساساً «شریعت» مبینِ مناسکِ ولایت است؛ شرع توضیح می‌دهد که با چه کاری از محیط ولایت خارج می شویم و با چه کاری در محیط ولایت سیر می‌کنیم.
کتاب حاضر با عنوان «جایگاه امام در نظام خلقت» این حقیقت قدسی را از زاویه ای نو تبیین می‌کند و ابعاد و اضلاع دیگری از آن را می‌شکافد. این مجموعه، بر چند محورکلی استوار است:۱. ضرورت امام‌شناسی از منظر قرآن و روایات؛ ۲. امام، محور تحقق توحید در جامعه، تاریخ و تکوین؛ ۳. پیامدها و نتایج جریان امامت در عالم؛ ۴. حق امامت محور جعل و استیفای حقوق مخلوقات؛ ۵. ولایت امام، پایگاه تعریف خیر و شر؛ ۶. رابطه معرفت‌اللّه و معرفت‌الامام.
💎 قیمت کتاب ۲۰ هزار تومان📒 ۴۱۲ صفحه📚 چاپ سوم.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۱۰

thumnail
👈 «مقام محمود: سیر در درجات توحید با شفاعت نبی اکرم »✍ کد۱۶
📖 مقام محمود نبی اکرم (ص) مقام شفاعت کلّیهٔ ایشان است. اصل این مقام، در صحنه قیامت است ولی شفاعت ایشان، احتیاج به زمان خاصی ندارد و یک حقیقت جاری در همه عالم است که از اول تا آخر عالم وجود دارد و همه بندگان خدا، از مَلک تا انسان و حتی انبیای الهی در همه احوال و افعال به آن محتاج هستند. شفاعت نبی اکرم دو جلوه دارد: جلوه اول شفاعت ایشان، سیر در درجات توحید و برداشتن موانع و حجاب‌های معرفت و محبت خدای متعال است و جلوه دوم شفاعت ایشان، شفاعت از رنج‌ها و عذاب‌ها و سختی‌هاست که بخشی از آن‌ها مربوط به دنیا و بخشی هم مربوط به قیامت و جهنم است.
کتاب حاضرشامل ۹گفتار ازمجموعه‌مباحث استادمیرباقری در برنامه تلویزیونی سمت خداست. در این گفتارها شئون مختلف این شفاعت توضیح داده می‌شود.
💎 قیمت کتاب ۲۰ هزار تومان📒 ۲۷۲ صفحه.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۱۳

thumnail
👈 «تاملات قرآنی در پرتو معارف اهل‌بیت، جلد دوم: سوره‌های عصر، تکاثر و همزه»✍ کد: ۱۷
📖 گاهی در روایات، «عصر» به نبی اکرم (ص) تفسیر شده است. عصر نبی اکرم دورانی است که با عبادت حضرت و در ذیل ایشان شکل گرفته و شعاع نبی اکرم و فرع ایشان است و حضرت مبدا پیدایش آن در عالم هستند.
بلاء نبی اکرم و صبر ایشان در تحمل نبوت، دوران جدیدی را در عالم ایجاد کرده که پرتوی از حضرت است. این عصر، همه تاریخ را می‌پوشاند و عصر انبیا و حتی دوره ظهور و رجعت، پرتوی از این عصر است. اگر کسی در این عصر زندگی کند انسان رابحی است والا خاسر است.
استاد در گفتارهای تفسیری خود، بعد از تبیین چارچوب سوره‌ها مبتنی بر نگاه علامه طباطبایی (ره) و بزرگان دیگر، تلاش می‌کنند تا بر اساس معارف اهل بیت علیهم‌السلام و روایات تفسیری، طرح باطنی‌تر و کلان‌تری از پیوستار و سیرسوره و فرازهای آن ارائه شود و اغراض فردی و اجتماعی سوره‌ها و معانی تاریخی آن تبیین گردد.
💎 قیمت کتاب ۲۵۰۰۰ تومان📒 ۳۵۰ صفحه.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۱۶

thumnail
👈 «ولایت الهیه، جلد اول: جایگاه امام در نظام پرستش» ✍ کد: ۲۵
📖 آنچه ما به سوی آن دعوت شده‌ایم و خلاصه دعوت همه انبیاء الهی، کلمه توحید است و مابقی تفضیل توحید است. توحید در پرستش، در مقام تحقق، به معنی پذیرش ولایت الهیه است.مجاری ولایت الهیه برای همه عوالم، ولایت خلفاء الهی است و نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام مصداق اتم خلفاء الهی هستند، بنابراین طریق پرستش خدای متعال و طریق قرب به حضرت حق، سیر در درجات ولایت اولیاء الهی‌ست.
در بخش اولِ کتاب، «حقیقت پرستش» تحلیل می‌شود و این اصل کلیدی توضیح داده می‌شود که ولایت اولیاء الهی مجرای تحققِ توحید و عبودیت، و باطنِ دین و شریعت است.
در بخش دومِ کتاب، «مقیاس پرستش» مطرح می‌شود و معنای پرستش اجتماعی و تاریخی بر محور ولایت اولیاء الهی تبیین می‌گردد؛ ضرورت اقامه پرستش، مسئولیت‌های اجتماعی و تاریخی، و حقیقی بودن جامعه و تاریخ، از جمله سرفصل‌های این بخش است.
💎 قیمت کتاب ۳۵ هزار تومان📒 ۴۹۶ صفحه.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۲۰

thumnail
👈 «نسبت دین با علم و فناوری»✍ کد: ۲۳
استاد میرباقری در این کتابچه، رویکردهای مختلف مسلمانان سکولار، تجددمأب و طرفداران تمدن اسلامی را در مواجهه با فناوری‌های مدرن تبیین کرده و اختلاف و اشتراک آن‌ها را بازگو می‌نماید. سپس به تعریف عام علم و سطوح مختلف فناوری و بررسی ابعاد هستی‌شناسانه، تاریخ‌شناسانه، جامعه‌شناسانه و معرفت‌شناسانه این موضوعات از منظر طرفداران تمدن اسلامی می‌پردازد.
💎 این کتاب موجود نیست.📒 ۶۴ صفحه.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۲۱

thumnail
👈 «اندیسه تمدن نوین اسلامی»✍ کد: ۲۲
📖 کتاب‌حاضر گامی است در معرفی و بازشناسی اجمالی رویکرد فکری استاد سیدمنیرالدین حسینی‌الهاشمی از زبان استاد میرباقری. ایشان در این گفتارها از زوایای گوناگونی شخصیت آن متفکر فرزانه را واکاویده و کوشیده‌اند تصویر روشنی از دغدغه‌ها، رسالت‌ها و محصولات فکری ایشان و نسبت آن با انقلاب اسلامی، تمدن اسلامی و روشن‌فکری دینی ارائه کنند.
💎 این کتاب موجود نیست. 📒 ۱۷۰ صفحه📚 چاپ دوم.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️
@mirbaqeri_book

۱۳:۲۲

thumnail
👈 «تاملات قرآنی در پرتو معارف اهل‌بیت جلد اول»✍ کد ۲۴
📖 موحد کسی است که دائماً در مقام اضطرار است؛ یعنی در همه آنات، خودش را مضطر به خدای متعال و نبی اکرم (ص) و ائمه (ع) می‌بیند. به تعبیر روایات اگر کسی در همه احوالش، حال غریق داشت در مقام «بسم‌الله» است. غریق در وسط دریا، وقتی کشتی از کار می‌افتد، حال اضطرار و استغاثه پیدا می‌کند. البته غریق در دریا فقط زیر پایش سست شده ولی آدم مضطر، بالای سر و همه جوانبش را این‌چنین می بیند.
مجموعه حاضر شامل سلسله مباحث تفسیر ترتیبی استادمیرباقری است که می‌تواند گامی روبه پیش در رویکردهای تفسیری مبتنی بر معارف اهل بیت شمرده شود.اولین مجلد از تاملات قرآنی به تفسیر آیه کریمه بسم الله الرحمن الرحیم و سوره کافرون اختصاص دارد که در تاریخ اسفند ۹۲ تا خرداد ۹۳ در برنامه سمت خدا ارائه شده است.
💎 قیمت کتاب ۲۰ هزارتومان 📒 ۲۶۸ صفحه📚 چاپ سوم.
کانال کتاب‌های آیت الله میرباقری↙️@mirbaqeri_book

۱۳:۳۸

۹ خرداد ۱۴۰۲

کتاب #تربیت_ولایی در حال چاپ است. ان‌شاءالله آخر هفته آماده توزیع می‌شود.⬅️بسیاری از نکات اخلاقی و سلوکی در بیان و آثار استاد میرباقری در این کتاب گردآوری شده است.

۱۰:۱۸

۲۱ خرداد ۱۴۰۲

💥 کتاب #تربیت_ولایی از استاد میرباقری منتشر شد.

▫️سلوک با توحید و ولایت▫️سلوک با بلاء و ابتلاء▫️ایّام و مواقف سلوک▫️سلوک اجتماعی و تمدّنی▫️سلوک طلبگی
📜 چند اشاره:🔸 خداوند می‌فرماید نگاهتان را به عالَم اصلاح کنید! خدای متعال می‌داند چه کسی با ثروت به بندگی می‌رسد و چه کسی با فقر. چه کسی با بیماری و چه کسی با صحّت. چه کسی با آبرو و چه کسی با ریخته شدن آبرو. 🔸 یکی از ابزارهای شیطان، کمک به پیدا شدنِ حالات خوش معنوی است.🔸 در ازدواج و زندگی، به هر اندازه که توقّعتان بالا باشد، رنجتان افزایش پیدا می‌کند.🔸 انسان باید خانواده‌اش را هم تربیت کند و به ولیّ خدا برساند.🔸 سلوک یکی از مرجع تقلید با همسر بداخلاق.🔸 اگر ما به‌جای حضرت یونس در شکم ماهی بودیم، به‌جای تسبیح، از خدا گلایه می‌کردیم!🔸 قبل از عالم دنیا، مؤمنین به امر خدا وارد آتش شدند و امتحان پس دادند.🔸 پیری، مرگ و برزخ هم مراحلی از سلوک هستند.🔸 هنگام گناه کردن، در واقع از عهد برائت بیرون رفته‌ایم. توبه یعنی تجدید لَعن!🔸 تا خدا بر پیغمبرش صلوات نفرستد، هیچ‌کس چیزی به دست نمی‌آورد.🔸 بعضی روش‌های سلوکی، انسان را از تعادل خارج می‌کند.🔸 اگر می‌خواهیم منازلُ‌السّالکین و منازلُ‌العارفین بنویسیم، باید منازل سیر در ولایت الهیّه را بنویسیم.🔸 «ارتباط بین انسان با خدا، ارتباط انسان با ولیّ خدا، ارتباط انسان با جهان، ارتباط انسان با انسان و ارتباط انسان با خودش»، بر محور «ولایت» اتّفاق می‌افتد. 🔸 ورود به وادی ولایتِ باطل، آن سیئۀ مُحیطه‌ای که تمام اعمال انسان را هَبط و نابود می‌کند.🔸 معرفت‌النَّفْس در پرتو معرفتُ‌الامام واقع می‌شود.🔸 راهکار رهایی از غرب‌زدگی این است که تربیت، بر مدار تولّی و تبرّی شکل بگیرد.🔸 خشوع در مقابل علم سکولار، یک رذیلۀ اخلاقی است.🔸 طلبه از آغاز باید مراقبت کند و اهتمام داشته باشد که در هیچ آستانی، جز آستان قرآن کریم و معارف اهل‌بیت(ع)، بار نیندازد!

☎️ 09104646212

۱۵:۱۱

thumnail

۱۵:۱۱

۲۵ فروردین

بخش‌هایی از دعای امام سجاد (علیه السلام) در حق مرزبانان
🔹1﴾ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ ، وَ حَصِّنْ ثُغُورَ الْمُسْلِمِينَ بِعِزَّتِكَ ، وَ أَيِّدْ حُمَاتَهَا بِقُوَّتِكَ ، وَ أَسْبِغْ عَطَايَاهُمْ مِنْ جِدَتِكَ(1) خدایا! بر محمّد و آلش درود فرست و به عزّتت مرزهای مسلمانان را محکم و استوار ساز و به نیرویت نگهبانان مرزها را توانایی بخش و عطایای آنان را به توانگری‌ات کامل و سرشار کن
🔹﴿2﴾ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ ، وَ كَثِّرْ عِدَّتَهُمْ ، وَ اشْحَذْ أَسْلِحَتَهُمْ، وَ احْرُسْ حَوْزَتَهُمْ ، وَ امْنَعْ حَوْمَتَهُمْ ، وَ أَلِّفْ جَمْعَهُمْ ، وَ دَبِّرْ أَمْرَهُمْ ، وَ وَاتِرْ بَيْنَ مِيَرِهِمْ ، وَ تَوَحَّدْ بِكِفَايَةِ مُؤَنِهِمْ ، وَ اعْضُدْهُمْ بِالنَّصْرِ ، وَ أَعِنْهُمْ بِالصَّبْرِ، وَ الْطُفْ لَهُمْ فِي الْمَكْرِ
(2) خدایا بر محمّد و آلش درود فرست و تعدادشان را بیافزا و سلاحشان را تیز و برّا کن و اطراف و جوانبشان را محکم و نفوذناپذیر ساز و جمعشان را به هم پیوند ده و کارشان را رو به راه کن و آذوقه آنان را پی‌درپی برسان و سختی‌هایشان را به تنهایی کارساز باش و به یاری خود نیرومند ساز و به شکیبایی مددشان ده و آنان را در چاره‌جویی، دقت نظر عنایت کن...

۲۲:۰۳