عکس پروفایل اخبار رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگیا

اخبار رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

۳,۳۳۶عضو
عکس پروفایل اخبار رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگیا
۳.۳هزار عضو

اخبار رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

شورای عالی انقلاب فرهنگی:
قرارگاه اصلی فرهنگ و دانش در جمهوری اسلامی ایران
تارنما www.sccr.ir
#کنکور #آموزش #فرهنگ #سینما #هنر #مدرسه #دانشگاه #جذب_هیئت_علمی #نخبگان #خانواده #پژوهش #کتاب #علم #تربیت #پرورش
کانال اخبار رسمی ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۱۰ اسفند

thumnail
undefined دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی مخاطبان اصلی ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی/ استفاده از ظرفیت‌های مردمی شرط موفقیت توسعه فرهنگ قرآنی
undefined دکتر سید ابراهیم رئیسی در جلسه «شورای توسعه فرهنگ قرآنی» که امروز پنج‌شنبه برگزار شد، همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی را مخاطب و اولویت‌ اصلی برای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی دانست و با بیان اینکه افزایش آشنایی آحاد جامعه با فرهنگ قرآنی، نقش موثری در رفع بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی کشور خواهد داشت، آشنایی بیش از پیش کارمندان، کارشناسان و مدیران کشور با قرآن و فرهنگ قرآنی را گامی مهم در این زمینه دانست و به مسئولان مرتبط توصیه کرد ساز و کار لازم برای تحقق آن را فراهم کنند.
undefined دکتر رئیسی در ادامه با اشاره به نقش دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی به عنوان دو کانون و مرکز بسیار مهم تربیت مربی و معلم، در ترویج فرهنگ قرآنی کشور، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی علاوه بر توجه به تربیت مربیان قرآنی، می‌توانند با تعمیم آموزش معارف قرآنی به مربیان و معلمان سایر رشته‌ها نقش قابل توجهی در ترویج قرآن میان نسل جوان ایفا کنند.
undefined رئیس جمهور همچنین استفاده از ظرفیت‌های مردمی را شرط موفقیت در توسعه فرهنگ قرآنی دانست و ضمن تأکید بر پرهیز از معطل نگه داشتن امر ترویج و تبلیغ قرآن کریم به بودجه و مسائل مالی، تصریح کرد: دست‌اندرکاران و متولیان ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی باید تلاش خود را معطوف به مردمی کردن و تقویت فعالیت‌های مردمی در حوزه قرآن از جمله برگزاری جلسات خانگی کنند.
undefined در ابتدای این جلسه با حضور رئیس جمهور کلیات برنامه سال 1403 شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای اجرای اسناد راهبردی، بررسی و مصوبه مجمع مشورتی شورا در خصوص تشکیل ستاد ملی ترویج و فرهنگ‌سازی تدبر قرآنی نیز به تصویب رسید.
undefined متن کامل خبر: undefinedundefinedundefinedhttps://sccr.ir/news/24507/1
undefined گزارش کامل تصاویر: undefinedundefinedundefinedhttps://sccr.ir/galleryview/2942/1ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

thumnail

۱۶:۵۵

۱۱ اسفند

thumnail
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:undefined انتخاب نمایندگان اصلح به پیشرفت کشور کمک می‌کند
undefined حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه صبح امروز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ پس از انداختن رای خود به صندوق در مسجد قدس، درباره دلیل حضور زودهنگام خود پای صندوق رای اظهار کرد: وقتی مقام معظم رهبری زودتر از همه ما رای می‌دهند، اولا باید تبعیت کنیم ثانیا این تبعیت یک تبعیت مدللانه و معقولانه است، چون انسان هر چه زودتر به تکلیف شرعی و حق قانونی خود عمل کند، طبیعتا و بهتر و سریع‌تر به وظیفه خود عمل کرده است.
undefined وی با بیان اینکه انتخاب نمایندگان اصلح برای مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بسیار برای رشد، بالندگی و پیشرفت کشور موثر است، افزود: امیدوارم با حضور پرشوری که مردم خواهند داشت نمایندگانی که رای می‌آورند به وظیفه‌شان درست عمل کنند و بیش از آن که به فکر گروه‌های قدرت و مافیاها باشند به فکر مردم باشند و دست مافیاها را قطع کنند و منافع ملی را مد نظر قرار دهند.
undefined دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیام خود به ملت ایران گفت: الان مهم‌ترین وظیفه‌شان انتخاب انسان‌های شایسته و کسانی است که امتحانشان را پس داده‌اند. الحمدلله در این افرادی که کاندیدا شده‌اند، افراد اصلح و شایسته متعدد است. ان‌شاءالله مردم اینها را انتخاب کنند و این افرادی هم که انتخاب می‌شوند و نمایندگان و وکلای مردم هستند وظیفه‌شان را درست انجام بدهند.
undefined متن کامل خبر: undefinedundefinedundefinedhttps://sccr.ir/News/24508/1
undefined گزارش تصویری: undefinedundefinedundefinedhttps://sccr.ir/galleryview/2943/1ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۷:۲۶

thumnail

۷:۲۶

thumnail

۷:۲۶

thumnail

۷:۲۶

thumnail
undefined حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در لحظات اولیه رأی‌گیری با حضور در مسجد قدس خیابان طالقانی رأی خود را به صندوق انداخت.
ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۷:۴۰

۱۲ اسفند

thumnail
دکتر فرهمندپور:undefined تنگ‌نظری‌ها در حوزه زنان باید از بین برود
undefined دبیر ستاد خانواده و زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی معتقد است مشکل اصلی ما تحصیل و اشتغال زنان نیست، عدم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در حوزه زنان است.
undefined گاهی حتی مردان متدین و فرهیختگان ما نگاه‌های به شدت بسته‌ای به حوزه اختیارات و قابلیت‌های زنان دارند. برخی افراد با نگاه‌های متکی به استیلای مردانه، زن را هر جایی که به او نیاز هست، به کار می‌گیرند و از وجود و توان، ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایش استفاده می‌کنند. هروقت هم که خواستند، مسلوب الاختیارش می‌کنند و ورود زنان به آن عرصه، با توجیه و تبیین شرعی و دینی، ممنوع می‌شود.
https://sccr.ir/news/24511/1/ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۶:۳۲

thumnail
دکتر زلفی‌گل خبر داد:undefined نهایی شدن اساسنامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور
undefined وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اساسنامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال نهایی شدن است.undefined با نهایی شدن اساسنامه این سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، این سازمان از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منفک و به یک سازمان مستقل بدل می شود.
https://sccr.ir/news/24512/1/ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۶:۵۳

thumnail
undefined حضور حجت‌ الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان

ble.ir/join/7gRrYWfWaU

۱۳:۳۱