عکس پروفایل هادی طحان نظیفه

هادی طحان نظیف

۱,۲۰۸عضو
عکس پروفایل هادی طحان نظیفه
۱.۲هزار عضو

هادی طحان نظیف

◆ سخنگو و عضو حقوق‌دان شورای نگهبان◆ دکتری حقوق عمومی دانشگاه تهران◆ عضو هیئت علمی دانشگاه
undefined️کانال توسط ادمین اداره می‌شود

۳۰ مرداد

thumnail
دیروز با جمعی از دانش‌آموزان انجمن اسلامی سراسر کشور، درباره قانون اساسی و شورای نگهبان به گفتگو نشستم و سوالاتشان را پاسخ دادم.حقیقتا دغدغه‌مندی نوجوانان دهه هشتادی که آینده‌‌ی این سرزمین هستند، مایه امیدواری و افتخار است و آموزش قانون اساسی به نسل جدید، ضرورتی است که باید بیش از پیش برای آن کوشید‌.
#هادی_طحان_نظیف
undefined @tahan_nazif

۴:۵۸

۳۱ مرداد

thumnail
undefined دکتر طحان نظیف پاسخ می‌دهد: آیا شورای نگهبان در مرحله پیش‌ثبت‌نام، ورودی به بحث بررسی صلاحیت‌ها دارد؟
undefined @tahan_nazif

۷:۰۷

thumnail
undefinedدکتر طحان نظیف در خوزستان:
undefinedهیچ مصلحتی در انتخابات بالاتر از رعایت اصل بی‌طرفی در دستگاههای اجرایی و نظارتی نیست
undefinedundefined️دکتر طحان نظیف با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی از سوی متولیان امر انتخابات تصریح کرد: این نکته را هم به همکاران خود در حوزه نظارت و هم حوزه اجرا تاکید دارم که حتماً بی طرفی خودتان را نسبت به داوطلبان حفظ نمایید چرا که اگر به این مسائل توجه نشود، اعتمادسوز خواهد بود و هیچ مصلحتی در انتخابات بالاتر از حفظ اعتماد و رعایت بی‌طرفی از سوی دستگاههای اجرایی و نظارتی اصل نیست.
وی افزود: رعایت اصل بی طرفی در فرایند انتخابات موجب اعتماد مردم به فرایند انتخابات و قانونمندی مجریان و ناظران خواهد بود ولی اگر مردم غیر از این را احساس کنند این امر موجب دلسردی و بی‌انگیزگی خواهد شد.
متن کامل undefinedundefinedundefined
https://www.shora-gc.ir/0002TS
undefined @tahan_nazif

۱۶:۱۷

۱ شهریور

thumnail
undefined سخنگوی شورای نگهبان پاسخ می‌دهد:قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی مصوب سال ۹۸ در انتخابات پیش‌ رو اجرا می‌شود؟
undefined @tahan_nazif

۶:۳۷

۲ شهریور

thumnail
undefined دکتر طحان نظیف پاسخ می‌دهد: نگاه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها چگونه است؟
undefined @tahan_nazif

۱۰:۵۶

۳ شهریور

thumnail
undefinedنشست خبری سخنگوی شورای نگهبان شنبه برگزار می‌شود
undefinedundefined️نشست خبری دکتر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان ساعت ۱۰:۱۰ صبح روز شنبه (۴ شهریور ۱۴۰۲) با حضور اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
دکتر طحان نظیف در این نشست که به صورت حضوری برگزار می‌شود، ضمن اعلام آخرین نظرات شورای نگهبان درباره مصوبات دولت و مجلس، به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ خواهد داد.
مخاطبان می‌توانند این نشست خبری را به صورت زنده از طریق پایگاه اطلاع رسانی و کانال آپارات شورای نگهبان به آدرس زیر مشاهده کنند.
aparat.com/shora_gc
اخبار دکتر هادی طحان نظیف در فضای مجازی را نیز در صفحات زیر دنبال کنید:
eitaa.com/tahan_nazif
rubika.ir/tahan_nazif
ble.ir/tahan_nazif
undefined @tahan_nazif

۱۲:۲۶

۴ شهریور

thumnail
undefinedدکتر طحان نظیف در اردبیل:
undefinedدر امر انتخابات هیچ ضابطه‌ای بالاتر از قانون وجود ندارد
undefined️در امر انتخابات هیچ ضابطه‌ای بالاتر از قانون وجود ندارد، رعایت قانون و قانون‌مداری عوامل نظارتی و اجرایی و مراعات اصل بی‌طرفی، اعتماد مردم را به همراه خواهد داشت.
undefined️بر اساس قانون جدید انتخابات مرحله پیش ثبت‌نام برای اولین بار در این دوره اجرا شد، در مرحله پیش ثبت‌نام، مدارک شکلی و عینی افراد توسط نهادها و دستگاه‌های مرجع بررسی می‌شود و بررسی صلاحیت افراد پس از مرحله ثبت‌نام اصلی نامزدهای انتخاباتی است که از ۲۷ مهرماه آغاز خواهد شد.
متن کامل undefinedundefinedundefined
https://www.shora-gc.ir/0002TW
undefined @tahan_nazif

۷:۴۷

thumnail
undefinedدکتر طحان‌نظیف در گفتگو با اصحاب رسانه خبر داد؛
undefinedاتصال شورای نگهبان به سامانه ملی دسترسی آزاد به اطلاعات

undefinedشورای نگهبان در مرحله پیش ثبت‌نام هیچ ورودی به بحث صلاحیت‌ها ندارد


undefinedشورای نگهبان در فرآیند پاسخ به استعلامات افرادی که در مرحله پیش ثبت‌نام اقدام به نام‌نویسی کردند، نقش و دخالتی ندارد. دستگاه‌های مورد استعلام باید به استعلامات افراد در سامانه پاسخ بدهند. به طور مثال وزارت علوم درباره مدرک تحصیلی و سازمان نظام وظیفه در مورد وضعیت خدمت سربازی به فرد متقاضی جواب می‌دهد.
undefinedدر‌های شورای نگهبان برای گفتگو با اشخاص، احزاب و جریان‌های سیاسی باز است. آن‌ها اگر پیشنهاد، نکته و مطلبی داشته باشند آمادگی شنیدن آن مطالب را داریم. این موضوع در دوره‌های گذشته وجود داشته و در این دوره نیز احتمالش وجود دارد و استقبال می‌کنیم.
متن کامل undefinedundefinedundefined
https://www.shora-gc.ir/0002Ta

undefined گزارش تصویری undefinedundefined
https://www.shora-gc.ir/0002Tb
undefined @tahan_nazif

۱۸:۰۷

۵ شهریور

thumnail
‏"طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور" که در مراحل قبل با ابهامات و ايراداتی مواجه شده بود، پس از اصلاح در مجلس و بررسی مجدد در شورای نگهبان، خلاف موازين شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
undefined️@tahan_nazif

۸:۰۶

thumnail
‏"اساسنامه‌ سازمان هواپیمایی کشوری" که در مراحل قبل با ابهامات و ايراداتی مواجه شده بود، پس از اصلاح و بررسی مجدد در شورای نگهبان، خلاف موازين شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
undefined️@tahan_nazif

۱۴:۵۴

۶ شهریور

thumnail
سخنگوی شورای نگهبان خبر داد: شورای نگهبان به سامانه ملی دسترسی آزاد به اطلاعات متصل شده است.
undefined@tahan_nazif

۷:۳۴

۷ شهریور

thumnail
undefined سخنگوی شورای نگهبان پاسخ می‌دهد؛ قانون شفافیت منابع مالی نامزدها در انتخابات مجلس چگونه اجـرایی می‌شود؟
undefined @tahan_nazif

۸:۰۶

۸ شهریور

thumnail
undefined دکتر طحان‌نظیف پاسخ می‌دهد:قانون جدید انتخابات مجلس درباره تبلیغات در فضای مجازی چه می‌گوید؟
undefined @tahan_nazif

۱۴:۲۳

۹ شهریور

thumnail
undefined دکتر طحان‌نظیف:درهای شورای نگهبان برای گفتگو با اشخاص، احزاب و جریان‌های سیاسی همواره باز است
undefined @tahan_nazif

۶:۳۴

۱۲ شهریور

thumnail
undefined مزیت مرحله پیش ثبت‌نام برای متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان
undefined @tahan_nazif

۶:۱۱

۱۴ شهریور

thumnail
undefined سخنگوی شورای نگهبان پاسخ می‌دهد: متقاضیان نمایندگی مجلس که استعلام‌هایشان در مرحله پیش‌ثبت‌نام مثبت شده از چه زمانی می‌توانند ثبت‌نام خود را قطعی کنند؟
undefined @tahan_nazif

۸:۳۴

۲۳ شهریور

thumnail
undefinedتوئیت سخنگوی شورای نگهبان بمناسبت سالروز رحلت رسول رحمت صلی‌الله‌علیه‌وآله
undefined @tahan_nazif

۸:۳۳

۲۵ شهریور

thumnail
‏اللَّهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِيِّ بْنِ مُوسى الرِّضَا الْمُرْتَضى الْإِمَامِ التَّقيّ النَّقي و حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْق الْأَرْضِ و مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهيد صَلاَةً كَثيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَواصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ ماصلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْليائِك
undefined @tahan_nazif

۸:۲۵

۲۷ شهریور

thumnail
undefined گزارش ۹۷
«طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» که با عنوان «طرح ساماندهی کارکنان دولت» شناخته می‌شود، پس از تصویب در اول اسفندماه سال گذشته در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به ابهامات متعدد موجود در مصوبه، طرح برای رفع ابهامات و اعمال اصلاحات لازم به مجلس شورای اسلامی برگشت.
نهایتا مصوبه اصلاحی «طرح ساماندهی کارکنان دولت» در ۳۰ مردادماه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. این طرح با توجه به مطالبه عمومی کارکنان شرکتی دستگاه‌های اجرایی به عنوان بخشی از نیروی کار زحمت‌کش و خدوم دولت، مورد توجه و پیگیری ویژه اعضای شورای نگهبان قرار داشت و پس از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و نهادهای ذی‌ربط و انجام بررسی‌های فنی لازم در پژوهشکده شورای نگهبان، نهایتاً مصوبه مذکور در این شورا مجدداً مورد بررسی قرار گرفت.
با این حال علیرغم آنکه در مجلس، تغییراتی فراوانی نسبت به مصوبه ابتدایی صورت گرفته بود، می‌توان گفت که بخشی از ابهامات قبل برطرف شده ولی برخی همچنان باقی است اما نکته مهم این است که ابهامات شورا در جهت روشن شدن متن و برای این است که جلوی اشکالات بعدی در اجرا گرفته شود.
از جمله مهم‌ترین ابهامات مصوبه اصلاحی مجلس، می‌توان به ابهام عبارت «تأمین نیروی انسانی» از جهت شمول آن نسبت به قراردادهای حجمی و خرید خدمت، ابهام عنوان «مشاغل تخصصی» به جهت دارا نبودن تعریف قانونی، مبهم بودن تکلیف قراردادهای فعلی میان شرکت‌های تأمین نیروی انسانی و کارکنان آنان و مبهم بودن نحوه بکارگیری افراد در مواردی که پست‌های دستگاه مربوطه تکمیل شده باشد، اشاره کرد. همچنین شورای نگهبان مشخص نبودن ضوابط انعقاد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی از جمله میزان سابقه افراد، نیاز دستگاه‌ها و مواردی از این دست را نیز واجد ابهام تشخیص داد.
دو مورد از ایرادات پیشین شورای نگهبان نیز در مصوبه اصلاحی کماکان به قوت خود باقی بودند که مجدداً مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفتند به عنوان نمونه بر اساس بند «۲» اظهارنظر پیشین شورا اطلاق ممنوعیت انعقاد قرارداد با شرکت‌های تأمین نیروی انسانی و ممنوعیت برون‌سپاری تمام فعالیت‌های دستگاه اجرایی مغایر با نظام اداری صحیح موضوع بند «۱۰» اصل سوم قانون اساسی شناخته شده بود.
البته پیش از شورای نگهبان، این مصوبه در هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام نیز بررسی و اعلام شد که از نظر این هیات نیز اشکالات سابق کماکان به قوت باقی است و شورای نگهبان برابر مقررات ملزم به اعلام نظر هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به مجلس جهت اصلاح مصوبه است.
در نهایت، این مصوبه به جهت وجود اشکالات هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام و نیز ابهامات و نکات شورای نگهبان، مجدداً به مجلس شورای اسلامی برگردانده شد اما واقعیت این است که ما در شورای نگهبان علاقه‌مند به بهبود شرایط کارکنان شرکتی هستیم و به دنبال اینکه حقوق این عزیزان تضمین شود و امیدواریم این موضوع با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.
#گزارش_به_مردم#هادی_طحان_نظیف
undefined @tahan_nazif

۸:۰۱

۲۹ شهریور

thumnail
undefined سخنگوی شورای نگهبان:
undefined "طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی" تایید شد
undefined @tahan_nazif

۱۶:۲۱