عکس پروفایل طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآنط

طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن

۲۲۷عضو
عکس پروفایل طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآنط
۲۲۷ عضو

طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن

undefined برای مرور و بازخوانی کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن»
ارتباط با ادمین: @sahba_admin

۱۴ آذر

از #متن_کتاب
undefined در قرآن كريم، هر ولايتی غير از ولايت خدا را به‌عنوان ولايت طاغوت معرفی كرده‌‌‌‌‌اند. آن‌كسی‌كه تحت ولايت خدا نباشد، تحت ولايت طاغوت است.

undefined طاغوت يعنی چه؟
undefined طاغوت از مادۀ طغيان است. undefined طغيان يعنی سركشی كردن، از آن محدوده و دايرۀ طبيعی و فطری زندگی انسان فراتر رفتن.
undefined انسان بايد دائماً در جِدّ‌و‌جهد و تلاش باشد، برای اينكه وجود خود را به ثمر برساند. undefinedundefined هر عاملی كه انسان را به عدم جديت، به عدم تلاش كردن، به تنبلی، به راحت‌‌‌‌‌طلبی، به عافيت‌‌‌‌‌جويی، تشويق و ترغيب بكند، undefined او طاغوت است. undefined
undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۷undefined مورخ: سه‌شنبه ۲۳ مهرماه سال ۱۳۵۳undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۱۵:۲۰

۱۷ آذر

طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن
از #متن_کتاب undefined در قرآن كريم، هر ولايتی غير از ولايت خدا را به‌عنوان ولايت طاغوت معرفی كرده‌‌‌‌‌اند. آن‌كسی‌كه تحت ولايت خدا نباشد، تحت ولايت طاغوت است. undefined طاغوت يعنی چه؟ undefined طاغوت از مادۀ طغيان است. undefined طغيان يعنی سركشی كردن، از آن محدوده و دايرۀ طبيعی و فطری زندگی انسان فراتر رفتن. undefined انسان بايد دائماً در جِدّ‌و‌جهد و تلاش باشد، برای اينكه وجود خود را به ثمر برساند. undefinedundefined هر عاملی كه انسان را به عدم جديت، به عدم تلاش كردن، به تنبلی، به راحت‌‌‌‌‌طلبی، به عافيت‌‌‌‌‌جويی، تشويق و ترغيب بكند، undefined او طاغوت است. undefined undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۷ undefined مورخ: سه‌شنبه ۲۳ مهرماه سال ۱۳۵۳ undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن ╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami ╰─────────────────────
thumnail
undefinedundefined #جلسه_۲۷undefined #عکس‌نوشت
undefined «فَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ ‎﴿٩٨﴾‏ إِنَّهُ لَيْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ ‎﴿٩٩﴾‏ إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُم بِهِ مُشْرِكُونَ ﴿١٠٠﴾» (سورۀ نحل)
undefined پس چون قرآن می‌خوانی از شیطان مطرود به خدا پناه بر، چرا که او را بر کسانی که ایمان آورده‌اند، و بر پروردگارشان توکل می‌کنند، تسلّطی نیست. تسلّط او فقط بر کسانی است که وی را به سرپرستی برمی‌گیرند، و بر کسانی که آنها به او [خدا] شرک می‌ورزند.
undefined در قرآن كريم، هر ولايتی غير از ولايت خدا را به‌عنوان ولايت طاغوت معرفی كرده‌‌‌‌‌اند. آن‌كسی‌كه تحت ولايت خدا نباشد، تحت ولايت طاغوت است.
undefined#طاغوت يعنی چه؟طاغوت از ماده طغيان است. طغيان يعنی سركشی كردن، از آن محدوده و دايرۀ طبيعی و فطری زندگیِ انسان فراتر رفتن. 
undefined ..پس طاغوت، اسم خاص نيست،
كه بعضی خيال می‌كنند كه طاغوت، اسم برای يك بُتی‌ست. بله اسم بت است، اما آن بت، بتِ معينی نيست.

undefined گاهی آن بت، تو خودت هستی؛ undefined گاهی آن بت، #پول توست؛ undefined گاهی آن بت، #زندگی راحت‌‌‌‌‌طلبانۀ معمولی تو‌ست؛ undefined گاهی آن بت، آن مراد توست؛ undefined گاهی آن بت، آن كسی‌ست كه تو دستت را توی دست او گذاشتی و چشمت را بستی و سرت را پايين انداختی تا هرجا كه تو را می‌‌‌‌‌برد، ببرد. undefined گاهی اين بت، #طلا و نقره است، بی‌‌‌‌‌جان است، فلز است؛ undefined گاهی هم #انسان است، جاندار است، نظام اجتماعی‌ست، قانون است؛undefinedطاغوت، بنابراین، يک اسم خاص نيست.
undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۷undefined مورخ: سه‌شنبه ۲۳ مهرماه سال ۱۳۵۳undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۱۱:۵۸

۱۹ آذر

طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن
undefined undefinedundefined #جلسه_۲۷ undefined #عکس‌نوشت undefined «فَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ ‎﴿٩٨﴾‏ إِنَّهُ لَيْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ ‎﴿٩٩﴾‏ إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُم بِهِ مُشْرِكُونَ ﴿١٠٠﴾» (سورۀ نحل) undefined پس چون قرآن می‌خوانی از شیطان مطرود به خدا پناه بر، چرا که او را بر کسانی که ایمان آورده‌اند، و بر پروردگارشان توکل می‌کنند، تسلّطی نیست. تسلّط او فقط بر کسانی است که وی را به سرپرستی برمی‌گیرند، و بر کسانی که آنها به او [خدا] شرک می‌ورزند. undefined در قرآن كريم، هر ولايتی غير از ولايت خدا را به‌عنوان ولايت طاغوت معرفی كرده‌‌‌‌‌اند. آن‌كسی‌كه تحت ولايت خدا نباشد، تحت ولايت طاغوت است. undefined#طاغوت يعنی چه؟ طاغوت از ماده طغيان است. طغيان يعنی سركشی كردن، از آن محدوده و دايرۀ طبيعی و فطری زندگیِ انسان فراتر رفتن.  undefined ..پس طاغوت، اسم خاص نيست، كه بعضی خيال می‌كنند كه طاغوت، اسم برای يك بُتی‌ست. بله اسم بت است، اما آن بت، بتِ معينی نيست. undefined گاهی آن بت، تو خودت هستی؛ undefined گاهی آن بت، #پول توست؛ undefined گاهی آن بت، #زندگی راحت‌‌‌‌‌طلبانۀ معمولی تو‌ست؛ undefined گاهی آن بت، آن مراد توست؛ undefined گاهی آن بت، آن كسی‌ست كه تو دستت را توی دست او گذاشتی و چشمت را بستی و سرت را پايين انداختی تا هرجا كه تو را می‌‌‌‌‌برد، ببرد. undefined گاهی اين بت، #طلا و نقره است، بی‌‌‌‌‌جان است، فلز است؛ undefined گاهی هم #انسان است، جاندار است، نظام اجتماعی‌ست، قانون است؛ undefinedطاغوت، بنابراین، يک اسم خاص نيست. undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۷ undefined مورخ: سه‌شنبه ۲۳ مهرماه سال ۱۳۵۳ undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن ╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami ╰─────────────────────
thumnail
undefinedundefined #جلسه_۲۷undefined #عکس‌نوشت
undefined «اِنَّ اللهَ لا يَغفِرُ اَن يُشرَكَ بِهِ»‏
undefined خدا مغفرت خود را شامل حال آن‌كسی‌كه شرک را پذيرفته است، نمی‌فرمايد.

undefined آن‌کسی‌که مشرک شده،
undefined در ولايت غیرِ خدا داخل شده،undefined منطقۀ نفوذ خدا را به غير خدا سپرده؛ undefined آن جراحت‌‌هايی را كه از گناه و از نافرمانی، و از بدی و بدبختی و نابسامانی بر روح او نشسته است، هرگز التيام نخواهد يافت؛ undefined يعنی مغفرت پيدا نمی‌كند. undefined هركسی برای خدا شريكی قائل شود، undefined «فَقَد ضَلَّ ضَلالاً بَعيداً»‌ از راه هدايت، خیلی، خيلی دور گمراه شده است.
 undefined يک‌وقت هستش كه از جاده شما گم می‌شويد در بيابان؛ اما فقط يک كيلومتر جدا شدید.  undefined يک‌وقت در كوير از جاده گم می‌شويد و ده‌‌‌‌‌ها كيلومتر از جاده جدا شديد، آسان نيست برگشتن از آن.تلاش بيشتری می‌خواهد، هوشياری بيشتری می‌خواهد، راهنمای قوی‌تری می‌خواهد.
undefined آن‌كسانی‌كه برای خدا شرک ورزيده‌‌اند، همین‌‌‌‌‌جور از راه راست و ميانه و هدايت، خيلی، خيلی، خیلی دور شدند، undefinedundefined «فَقَد ضَلَّ ضَلالاً بَعيداً»‌ دچار سرگشتگی و گمراهی بسی دوری شده است.
undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۷undefined مورخ: سه‌شنبه ۲۳ مهرماه سال ۱۳۵۳undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۶:۴۸

۲۳ آذر

thumnail
undefinedدانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار می کندundefined
undefined دوره سلوک انقلابی
undefined بر مبنای کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی"اثر گران‌بهای مقام معظم رهبری
undefined با تدریس استاد علی فرحانی
undefined خوانشی مبنایی از اسلام انقلابی
undefinedجایگاه اسلام تمدن‌ساز و رو‌به‌ جلو در میراث شیعی
undefined مختصات ایمان، معاد، نبوت و ولایت در اسلام انقلابی چیست؟!
undefined پاسخ به این پرسش‌ها در دوره سلوک انقلابی
undefined چهار جلسه همراه با یک جلسه پرسش و پاسخ
undefined همراه با گواهی معتبر
undefined هزینه دوره: 50 هزار تومان
undefined همراه با کد تخفیف ویژه مخصوص متقاضیان
undefined جهت ثبت نام از طریق لینک زیر اقدام نمایید: undefined http://m-soda.ir/product/solukeenghelabi/
undefinedظرفیت این دوره محدود می‌باشد
کسب اطلاعات بیشتر در کانال دوره سلوک انقلابی به آدرس: undefined @solukeenghelabi
undefined در صورت نیاز به پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات با آیدی زیر در ارتباط باشید: undefinedundefined @AlirezaTaghavi12
undefinedدانشگاه جامع امام حسین (ع) undefinedپژوهشکده مطالعات تمدنی شهید صدر(ره)

۸:۲۶

thumnail
undefinedundefined #جلسه_۲۵undefined #عکس‌نوشت
undefined در جامعۀ بی‌ولایت، چراغ‌ها نه‌فقط شعله نمی‌کشند و روشنی‌شان بیشتر نمی‌شود، همان یک‌ذره روغنی هم که دارد، مدام تمام می‌شود، تمام می‌شود، تا به‌کلی خشک می‌شود.
undefined روغن‌هایی که پیغمبر پای چراغ‌ها و مشعل‌های هدایت ریخته بود، دیدی چطور خشک شد؟دیدی روزهای بعد از وفات پیغمبر، شعله می‌کشید، منوّر می‌کرد، روشن می‌کرد؛ روغنش را پیغمبر ریخته بود، اما چون دستِ ولایت بالای سر این مشعل‌ها و چراغ‌ها نبود، چطور روغنش ته کشید، خشک شد، بد شد، بدبو شد، پردود شد، کم‌نور شد.
undefined به زمان عثمان رسید و تحویل داده شد به معاویه؛ دیدید چه شد؟ ـ همان چیزهایی که فاطمۀزهرا سلا‌م‌الله‌علیها به زن‌های مهاجر و انصار گفت، و گوش نکردند روزهای اول.
ـ همان پیش‌بینی‌هایی که فاطمۀزهرا کرد، مردم مسلمانِ غافلِ آن روز نتوانستند بفهمند و گوش نکردند.
ـ همان‌ها تمام انجام گرفت. ـ همان سیف صارم، همان شمشیر خونریز، ـ همان تیغی که اصالت‌ها و فضیلت‌ها را می‌کشت، ـ همان دستی که انسان‌ها را و انسانیت‌ها را خفه می‌کرد؛
undefined اینها همه‌اش را «فاطمۀزهرا» گفته بود،
undefined قبل از فاطمه زهرا هم #پیغمبر گفته بود.

undefinedاینها می‌دیدند، undefinedاینها می‌فهمیدند، undefinedگفتند، جامعه اسلامی نفهمید. undefinedگوش‌ها سنگین شد، کر شد. undefinedامروز هم صدای فاطمۀزهرا هنوز به گوش می‌رسد. ای گوش‌های حساس و هوشیار می‌شنوید؟
undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۵undefined مورخ: یکشنبه ۲۱ مهرماه سال ۱۳۵۳undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۱۱:۳۷

۳ دی

بازارسال شده از روایت امین
thumnail
چه نیازی به طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن داریم؟ به روایتِ حجت‌الاسلام جمال زاده مدرس دوره
ثبت‌نام در دوره از طریق:https://formafzar.com/form/a7gg5و کسب اطلاع بیشتر از شرایط دوره و هزینه: @zed_rahimiundefinedundefinedundefinedundefined روایت امین | روایتی امانتدارانه از امینِ انقلابundefined @revayate_amin

۲:۲۵

۴ دی

بازارسال شده از روایت امین
thumnail
undefinedاولین پیش‌نشست دوره طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
undefined پای درس خامنه‌ای جوان
کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن چگونه شکل گرفت؟
undefinedزمان:یکشنبه ۱۰ دی ماهundefinedساعت: ۱۸:۳۰ الی ۱۹:۳۰
undefinedبا ارائه جناب آقای محمد شیخلرمسئول ارتباطات انتشارات صهبا و فعال عرصه ترویج نظام فکری رهبر انقلاب
undefinedدر بستر اسکای روم

مخاطب: عموم مخاطبین روایت امین بالاخص شرکت کنندگان در دوره طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
اخبار تکمیلی در کانال روایت امین: @revayate_amin

۱۷:۱۸

۱۳ دی

thumnail
undefined #برنامه_تلویزیونی
undefined ️پخش درسگفتار #طرح‌کلی‌اندیشه‌اسلامیundefined بازخوانی آثار منتخب متفکران اسلامی

undefined مدرس:
حجت‌الاسلام مهدی میرباقری
undefined پخش: از شبکه‌ قرآن و معارف سیما
undefined زمان پخش: ۰۰-۱۴undefined تکرار پخش: ۰۰-۲۴

undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۸:۳۷

بازارسال شده از انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
thumnail
undefined #کرمان undefined
undefined ظاهراً از زائرانت هم هراسانند..
╭──────undefined @sahba_nashr╰────────────

۱۳:۲۸

۱۶ دی

undefined undefined «بیست‌وهشتمین و آخرین جلسه از سلسله‌ جلسات طرح کلی»که در بیست‌وچهارم مهرماه سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی مشهد مقدس برگزار شده بود. undefined

۸:۰۳

thumnail
undefinedundefined جلسۀ بیست‌وهشتم: در پیرامون ولایت (۳) | (هجرت)
undefined در #ماه_مبارک_رمضان 
undefinedundefinedundefined

۸:۰۴

28 - طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن - در پیرامون ولایت 3.mp3

۵۷:۲۰-۱۶.۴۱ مگابایت
undefinedundefined  #جلسه_۲۸🧩 قسمت اول: #صوت_جلسه
undefined اگر می‌خواهید، جلسه امروز را با صدای استاد بشنوید:undefined طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن undefined با صدای استاد: سید علی حسینی خامنه‌ای
undefinedundefined جلسۀ بیست‌وهشتم: در پیرامون ولایت (۳) | (هجرت)undefined چهارشنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۵۳ شمسی، ۲۹ رمضان المبارک ۱۳۹۴ قمری
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۸:۱۵

از #متن_کتاب
undefined أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ بَدَّلُوا نِعْمَتَ اللَّهِ كُفْرًا وَأَحَلُّوا قَوْمَهُمْ دَارَ الْبَوَارِ ‎﴿٢٨﴾‏ جَهَنَّمَ يَصْلَوْنَهَا وَبِئْسَ الْقَرَارُ ‎﴿٢٩﴾‏ (سورۀ ابراهیم)
undefined سؤال كرد مگر ما كافريم؟
undefinedمنظورش اين بود كه یعنی ما معتقد به خدا و به پيغمبر و به دين نيستيم؟

undefined امام علیه‌السلام در جوابش اين آيه را خواندند تا بفهمانند به اوundefined كه كافر فقط آن كسی نيست كه راست و صاف و صريح می‌گويد نه‌خیر خدا نيست،undefined نه‌خیر قرآن دروغ است يا پيغمبر مثلاً افسانه است،undefined اين یک‌جور كافر است و این بهترين نوع كافر است كه صريحاً حرف خودش را می‌زند و آدم او را می‌شناسد و موضع‌گيری خودش را با او درست تنظيم می‌كند.
undefined كافرِ بدتر آن كسی‌ست كهundefined اين نعمت‌های عظيمی را كه در اختيار او‌ست، كفران می‌كند،undefined در غير مجرای صحيحش به‌كار می‌افکند؛undefined نه‌فقط خود را، كه همۀ انسان‌های تحت فرمان خود را می‌کشاند به جهنم.
undefined ولايت طاغوت، يک‌چنين چيزی است.
undefined بریده‌ای از #جلسه_۲۸undefined مورخ: چهارشنبه ۲۴ مهرماه سال ۱۳۵۳undefined #طرح_کلی_اندیشه_اسلامی_در_قرآن
╭────────── undefined @tarhe_kolie_andishe_eslami╰─────────────────────

۸:۱۷

۲۰ دی

thumnail
undefined توجه... undefined توجه... undefined توجه...
undefined اگر شما هم به دنبال کتاب‌ِ «طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن» هستید،undefined برای دریافت undefined رایگان نسخۀ الکترونیک و صوتی «کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی» کافیه به نشانی زیر، مراجعه کنید:
undefined دریافت نسخۀ الکترونیک طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن

undefined دریافت نسخۀ صوتی کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن

undefined تهیۀ نسخۀ چاپی کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن

undefined کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، undefined حاصل برگزاری بیست‌و‌هشت جلسه متوالی در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳، توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این جلسات سعی داشتند تا مبانیِ اندیشۀ اسلامی را با رویکردی: undefined اجتماعی، undefined منسجم،undefined هماهنگ،undefined و با محور قرار دادن #قرآن_کریم تبیین کنند.
undefined ایشان ایمانِ واقعی را ایمانی می‌دانند که آگاهانه و مسئولیت‌پذیر باشد.  undefined با توجه به اهمیـundefinedـت محتوا و جایگاه این کتاب، مدتی پیش، نسخۀ الکترونیکی و فایل صوتی کتاب به همۀ مخاطبان صهـبا و علاقه‌مندان کتاب، اهدا undefined شد.
──────اundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined ا──────undefined کانال ویژۀ محتوای کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن──────اundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined ا──────

۱۱:۰۵

۲۴ دی

thumnail
undefined #اطلاع‌رسانی
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined
undefined کلاس تفسیر قرآن، تحلیل سیاسی و بصیرت افزائی
undefined سه شنبه ها ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰
undefined با محوریت تدریس کتاب طرح کلی اندیشه ی اسلامی در قرآن «مقام معظم رهبری» و کرسی آزاد اندیشی و تحلیل مسائل روز.
بسیج خواهران پایگاه اسماءمسجد خاتم الانبیاء ص
کانال ایتای بسیج خواهران پایگاه اسماء

۵:۳۰

۲۷ دی

thumnail
undefined #بازنشر_تولیدات_شما
undefined «آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنزِلَ إِلَيْهِ مِن رَّبِّهِ»
undefined نکته‌ای درباب #ایمان، همه ما ادعا می‌کنیم #مؤمن هستیم اما ایمانی در اسلام ارزش دارد که از روی آگاهی و بدون #تعصب باشد ایمان #تقلیدی نباشد. ایمان #متعصبانه یعنی ایمانی که متکی به دلیل نیست، فقط ازروی تعصب است.جانب‌داری بدون دلیل #جانب‌داری از روی احساس، نه ازروی منطق.آن ایمانی در اسلام ارزش دارد که مقلدانه و متعصبانه نباشد. وقتی ایمانی از روی تقلید و تعصب بود، زائل شدنش هم به آسانی کسب خود ایمان تقلیدی، آسان است. همان‌طور که بچه بدون هیچ زحمتی و #شاگرد بدون هیچ تلاشی، از #پدر و #مادر و یا اولیای مدرسه‌اش یک ایمانی را مفت گرفت به همین صورت هم #دزدان ایمان این ایمان را مفت از او می‌گیرند.
undefined طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن/ص68undefinedاللهم عجل لوليك الفرجundefined
undefined تولیدِ: کانال مهدوی جهاد انتظار

۱۱:۵۰

۱۹ بهمن

بازارسال شده از انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
thumnail
undefined #مبعث
undefined در پیغمبری، یک تحول و دگرگونی هست، باید بگویم دو تحول و دگرگونی؛
undefined اول در وجود خود پیغمبر. #بعثت، رستاخیز، انقلاب، تحول، اول در درون و ذات خود پیغمبر، در باطنِ خود نبی به‌وجود می‌آید. undefined اول او عوض می‌شود، undefined اول او از حال رکود و رخوت خارج می‌شود،
undefined بعد از آنکه در روح او، در باطن او قیامتی بر پا شد، undefined بعد از آنکه رستاخیزی در درون ذات نبی و روان او به‌وجود آمد، undefined بعد از آنکه همۀ مایه‌های بسیار سرشارِ ودیعه‌نهادۀ ازطرف خدا، در نبی بیدار شد، مثل سرچشمه‌ای که در هر لحظه‌ای میلیاردها جریان آب از او استخراج می‌شود و می‌ریزد که تا قبل از این لحظه، همۀ این آب‌ها در باطن او مخفی یا پنهان بود،undefined بعد از آنکه خلاصه خودِ نبی مسلمان شد، وقتی‌که خود او تحت تأثیر تحول وحی الهی قرار گرفت؛
🪴 بعد همین سرچشمه، همین تحول، همین شور، همین انقلاب، همین رستاخیز، از این چشمۀ فیّاضِ جوشان، که روح نبی و باطن نبی است، می‌ریزد به اجتماع، منتقل می‌شود به متن جامعۀ بشری.
undefined بعد از آنکه در او تحول به‌وجود آمد، در جامعه تحول به‌وجود می‌آید.
undefined بعد از آنکه در باطن او رستاخیز عظیمی به پا شد، رستاخیز عظیم‌تری در متن جامعه برپا می‌شود.
undefined بعد از آنکه در دل او انقلاب به‌وجود آمد، به دست او، در جامعه انقلاب به‌وجود می‌آید و #بعثت به‌معنای واقعی تحقق پیدا می‌کند.


undefinedبیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ: ۱۳۵۳/۷/۱۱undefined کتاب طرح کلی اندیشۀ‌ اسلامی در قرآن
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۸:۴۶

۲۸ بهمن

بازارسال شده از انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
thumnail
undefinedundefinedundefined قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش
undefined اگر شما هم جزو شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش سال جاری هستید و در حال گردآوری و تهیۀ منابع آزمون می‌باشید، می‌توانید نسخۀ الکترونیک و صوتی «کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی» را، با مراجعه به آدرس‌های زیر، به‌صورت رایگان تهیه کنید:
undefined دریافت نسخۀ الکترونیک طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن
undefined دریافت نسخۀ صوتی کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن
undefined تهیۀ نسخۀ چاپی کتاب طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن
undefined کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، که منبع آزمون در بخش معارف و اندیشه اسلامی است، حاصل برگزاری بیست‌و‌هشت جلسه متوالی در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳، توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این جلسات سعی داشتند تا مبانیِ اندیشۀ اسلامی را با رویکردی اجتماعی، منسجم و هماهنگ و با محور قرار دادن قرآن کریم تبیین کنند. ایشان ایمانِ واقعی را ایمانی می‌دانند که آگاهانه و مسئولیت‌پذیر باشد.
undefined با توجه به اهمیت محتوا و جایگاه این کتاب، مدتی پیش، نسخۀ الکترونیکی و فایل صوتی کتاب به همۀ مخاطبان صهـبا و علاقه‌مندان کتاب، اهدا undefined شد.
╭────── undefined sahba_nashr╰────────────

۸:۱۵

بازارسال شده از انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
thumnail
undefined سوال: سلام علیکم ببخشید بنده قصد دادن آزمون معلمی رو ندارم، میتونم نسخه الکترونیکی کتاب طرح کلی دانلود کنم؟
بنده نسخۀ چاپی رو قبلاً خریدم.

undefined پاسخ: سلام و عرض ادب
بله حتماً، استفاده از فایل، مخصوص داوطلب‌های آزمون معلمی نیست
حتی اگر نسخه چاپی رو هم نخریدید، می‌تونید دانلود و استفاده کنید.
undefinedundefined

╭────── undefined sahba_nashr╰────────────

۸:۱۵

۲۹ بهمن

بازارسال شده از ENGHELAB.IR
thumnail
undefined #ویژه | نقش مسجد کرامت در انقلاب
undefined مجموعه سرگذشت پیروزی، شرح وقایع انقلاب مشهد از زبان مبارزین و همراهان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
undefined دریافت نسخه باکیفیت از سایت | آپارات | نماشا | یوتیوب
undefined انتشار به مناسبت ایام #جشن_انقلاب
undefined سایت | ایتا | تلگرام | بله | سروش | اینستاگرام | روبینو | ویراستی | آپارات

۱۱:۴۲