عکس پروفایل پاورقیپ
۱.۷k عضو

پاورقی

دین، فرهنگ و تربیت من: @hdarvishi و باز هم با من! @qafase @menbar Pavaraqi.ir Darim.ir MasjedNama.ir

۲۴ دی

مناطق مرفه‌نشین تهران که ویلاهای آنچنانی به همراه استخر و جکوزی و هزار تا متعلقات دیگه دارن نزدیک هشتاد درصد مصرف کل تهران رو در بر دارن!
👈 طبق آمار دقیق میزان مصرف گاز، یک خانوار پرمصرف در منطقه مرفه به اندازه 67 خانوار عادی از گاز استفاده دارد!منبع: فرهیختگان
به نظرم باید مراکز و منازل پرمصرف اینطوری رو گازشون رو قطع کرد تا از این مصرف‌زدگی و اسراف دست بردارن و حق مردم و یارانه‌ای که برای همه مردم هستش رو به‌تنهایی مصرف نکنن. این عین تبعیضه
ای کاش #طرح_وان دکتر جلیلی که دقیقاً به همین موضوع مربوط بود اجرا میشد تا تبعیض کمتر بشه. الان هر کی بیشتر مصرف کنه، بیشتر یارانه بهش تعلق میگیره. درحالیکه در طرح وان، میگه مصرف کن مشکلی نداره ولی هزینه‌ش رو باید بریزی تو جیب کسی که مصرفش کمه، بعبارتی سهمیه اونو داری میخری. این به عدالت نزدیکتره. خودبخود مصرف این مرفه‌نشینان هم تعدیل میشد و اگه اجرا میشد در این روزها که نیاز به صرفه‌جویی داریم به مشکل کمتری برخورد میکردیم. الان گاز فلان روستا باید قطع بشه ولی استخر آب داغ فلان ویلای شمال تهران و لواسان مثل قبل برقرار باشه؟
دقیقا همین موضوع برای بنزین هم هست، هرکی بیشتر ماشین داشته باشه یارانه بیشتری می‌گیره! چون قیمت الان بنزین با یارانه‌س، هر چی بیشتر مصرف کنی یارانه پنهان بیشتری هم می‌گیری!
اگه این موضوعات توی این دولت حل نشه، پس چه زمانی و توسط چه کسی قراره حل بشه؟!
✍️حسین‌دارابی 👈 عضوشوید@hosein_darabi

۱۸:۲۴

۲۵ دی

پاورقی
مناطق مرفه‌نشین تهران که ویلاهای آنچنانی به همراه استخر و جکوزی و هزار تا متعلقات دیگه دارن نزدیک هشتاد درصد مصرف کل تهران رو در بر دارن! 👈 طبق آمار دقیق میزان مصرف گاز، یک خانوار پرمصرف در منطقه مرفه به اندازه 67 خانوار عادی از گاز استفاده دارد! منبع: فرهیختگان به نظرم باید مراکز و منازل پرمصرف اینطوری رو گازشون رو قطع کرد تا از این مصرف‌زدگی و اسراف دست بردارن و حق مردم و یارانه‌ای که برای همه مردم هستش رو به‌تنهایی مصرف نکنن. این عین تبعیضه ای کاش #طرح_وان دکتر جلیلی که دقیقاً به همین موضوع مربوط بود اجرا میشد تا تبعیض کمتر بشه. الان هر کی بیشتر مصرف کنه، بیشتر یارانه بهش تعلق میگیره. درحالیکه در طرح وان، میگه مصرف کن مشکلی نداره ولی هزینه‌ش رو باید بریزی تو جیب کسی که مصرفش کمه، بعبارتی سهمیه اونو داری میخری. این به عدالت نزدیکتره. خودبخود مصرف این مرفه‌نشینان هم تعدیل میشد و اگه اجرا میشد در این روزها که نیاز به صرفه‌جویی داریم به مشکل کمتری برخورد میکردیم. الان گاز فلان روستا باید قطع بشه ولی استخر آب داغ فلان ویلای شمال تهران و لواسان مثل قبل برقرار باشه؟ دقیقا همین موضوع برای بنزین هم هست، هرکی بیشتر ماشین داشته باشه یارانه بیشتری می‌گیره! چون قیمت الان بنزین با یارانه‌س، هر چی بیشتر مصرف کنی یارانه پنهان بیشتری هم می‌گیری! اگه این موضوعات توی این دولت حل نشه، پس چه زمانی و توسط چه کسی قراره حل بشه؟! ✍️حسین‌دارابی 👈 عضوشوید @hosein_darabi
thumnail
زمستان پوستین افزود بر تن کدخدایان راولیکن پوست خواهد کند ما یک‌لاقبایان را...
@Pavaraqi

۵:۴۰

thumnail
فراخوان ارسال مقالههمایش‌ ملی زن و هویت ایرانی اسلامی همراه با مجوز isc از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
http://con-woman.guilan.ac.ir
زمان برگزاری همایش: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲مهلت ارسال اصل مقاله: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۱۲:۴۱

۵ بهمن

thumnail
خدا را شکر به برکت حکومت اسلامی، حلول ماه رجب، لیله الرغائب و نظایر آن مورد توجه است. اعتکافها پرشور است و مساجد تا حدودی رنگ و بوی زندگی میگیرند. اما خودمان چه؟ رنگ و بوی ماه رجب میگیریم؟

www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۱۳:۱۷

thumnail
بخشی از سخنرانی #شهید همت ۲۷ دی ۱۳۶۱ماجرای #قاطر آن پیرزن
www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۱۹:۰۴

۶ بهمن

پیام رهبر انقلاب به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز
بسم الله الرّحمن الرّحیموالحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین سیما بقیةالله فی‌العالمین ارواحنا فداه
برپائی این همایش فرخنده پس از تأخیر دوساله، مایه‌ی خرسندی و انشاءالله موجب برکت است. هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و بزرگداشت این فریضه‌ی مبارک، کاری در جهت نورانی کردن دل انسانها و گرم کردن محفل زندگی آنها است.
یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد میسازد. پیوندهای حیاتی در یک جامعه‌ی خوشبخت و خوش‌فرجام، همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری‌رسانی و خیرخواهی و امثال آن به برکت رواج و اقامه‌ی نماز، استحکام می‌یابد. صفهای نماز جماعت، صفوف به هم پیوسته‌ی فعالیت‌های اجتماعی را پدید میآورد. کانون گرم و پرشور #مساجد، کانون‌های همکاری در عرصه‌ی #اجتماعی را رونق می‌بخشد. نماز، آنگاه که با احساس حضور خداوند، گزارده شود به همه‌ی عرصه‌های زندگی نورافشانی میکند و دنیا و آخرت فرد و #جامعه را آباد میسازد.
نمازگزار -هر که و هر جا- به اندازه‌ی ظرفیت خود از نماز بهره میبرد، ولی در این میان، جوانان و #نوجوانان از همه جلوترند؛ بهره‌ی آنان از نمازی که با توجه و خشوع خوانده شود بسی بیشتر است. دل جوان و نوجوان آمادگی افزونتری دارد برای رسیدن به «فلاح» که اذان نماز، شتاب گرفتن به آن را سفارش میکند.
پدران و مادران، معلمان و استادان، اندرزگویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه‌ئی را که بر دوش آنهاست بشناسند.
مدارس، دانشگاهها، بطور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صداوسیما و دیگر دستگاههای فرهنگ‌ساز، در شمار مخاطبان اصلی «اقیموا الصلاة» جای میگیرند.
توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت میکنم.سیّدعلی خامنه‌ای۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱

ما اما نماز را یک عبادت فردی می‌فهمیم که اثر اجتماعی هم ندارد. پیران مساجد هم که حضور نوجوانان را در #مسجد و حضور جوانان را در #هیئت_امنا نمی‌پسندند.www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۶:۵۵

۷ بهمن

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

۸ بهمن

thumnail
ظاهراً خانم #روانشناس مذهبی است و میگوید وقتی کار ثابت نداری، #خواستگاری کردن عاقلانه نیست!پ.ن.1. من خودم وقتی #ازدواج کردم، کار ثابت و درآمد پایدار نداشتم. اما خدای رزاق بود و هست.پ.ن.2. راست میگوید اما همه حقیقت را نمیگوید. کلاً ازدواج به سبک امروزی #عاقلانه نیست. #مهریه و چیزهای دیگر که بر پسر بار میکنند، اصلاً منطقی نیست. ازدواج شاید عاشقانه باشد. بیشتر اما مجبورانه است؛ فشارهای فرهنگی و آنچه قرآن آن را «خشی العنت» مینامد.پ.ن.3. ازدواج دیرهنگام و تجردگزینی راه حل همیشگی پسران ایرانی نخواهد بود.
#خانوادهwww.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۱۳:۲۴

۹ بهمن

thumnail
خادم الحسین نوجوان #ارشیا_مداحی کتاب عرش ارشیا: ۲۲خرید کتاب: @hdarvishi
#اردو#اتوبوس#تشکیلات#بریده_کتابwww.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۱۵:۵۸

۱۰ بهمن

thumnail
🚦 فراخوان جذب پژوهشگر
🔹دانشجویان ارشدی که تا پایان شهریور سال آینده از پایان‌نامه دفاع می کنند نیز امکان همکاری دارند.
📩 افراد واجد شرایط، رزومه خود را تا ۲۰ بهمن به صورت یک فایل به نشانی زیر ارسال نمایند:@rahmanipor (در پیام رسان ایتا)
#پژوهشکده_شهید_صدر

www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۱۱:۵۴

۱۱ بهمن

بازارسال شده از قفسه: معرفی و فروشگاه کتاب
✅ بعضی‌ دوستان مطالب مرا در فضای مجازی دنبال می‌کنند اما نه‌چندان کامل!ble.ir/join/NzBiYmQwYT پاورقی ble.ir/join/ZTk3NGIyNT قفسه معرفی کتاب ble.ir/join/YzdmYjk5ZT منبر ble.ir/join/ZGU5YzhhYW مسجدنما (مسجدانه) ble.ir/join/NWYxMjBiNm یک پیشنهادble.ir/join/YWNmNTczMz با شهداble.ir/join/ZWI3ZmY2Zj خاطرات پل مدیریت (ویژه برادران دانشگاه امام صادق علیه السلام)b2n.ir/bkbk کتابفروشی قفسه در باسلامeitaa.com/pavaraqi ایتاrubika.ir/pavaraqi روبیکابرای عضو شدن در کانالهای خصوصی با چای و منبرنما در خصوصی پیام بدهید.

۱۴:۵۴

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

بازارسال شده از اوراق بهادار!
12)مارش میراتأملی بر کتاب به صرف قهوه و پیتا
کمتر کسی است که نام «مارش میرا» را شنیده باشد. اسمش کمی عجیب است؛ اما واقعا این قدرها هم عجیب نیست! فارسی‌اش می‌شود پیاده‌روی صلح. از آن اسم‌های همه پسند! تعدادی که برای پاسداشت صلح جهانی پیاده روی می‌کنند و البته در نهایت به احترام صلح، دقایقی هم سکوت می‌کنند! از آن کارهایی که سازمان ملل هم خیلی دوست دارد. چون واقعا صلح چیز خوبی است!اما مارش میرا فرق دارد. اتفاقا مارش میرا می‌گوید صلح خیلی هم چیز بدی است! البته از نوع سازمان مللی‌اش. مارش میرا تلاشی برای فراموش نشدن یک جنایت است. جنایتی به وسعت بیش از ۸ هزار قبر! در بوسنی و هرزگوین، جاده مرگ نامی ناآشنا نیست. جاده مرگ را همه می‌شناسند. همه چیز از ۱۱ جولای ۱۹۹۵ شروع شد. زمانی که صرب‌ها محاصره سه ساله شهر سربرنیتسا شکستند و نیروهای حافظ صلح سازمان که وظیفه دفاع از مردم را داشتند هم کاری نکردند. نه اینکه کاری نکنند؛ اتفاقا یک کار کردند و آن هم توافق با صرب‌ها بود. اینکه در ازای خلع سلاح کامل مدافعان شهر، هیچ اتفاقی برای کسی نیفتد! اما این ماجرا برای عده‌ای عجیب و مشکوک بود. برای همین حدود ۱۵ هزار نفر از تنها جاده صعب العبور کوهستانی که محاصره نبود، از شهر فرار کردند. اما کمتر از نیمی از این افراد از «جاده مرگ» جان سالم به در بردند!اینکه برای این افراد چه اتفاقاتی افتاد و آنان چه سختی‌هایی را که تحمل کردند، روایت فاجعه‌ای است که مارش میرا بیانگر آن است. هر ساله در سالروز جنایت سربرنیتسا، چند ده هزار نفر از مردم سراسر جهان به بوسنی می‌آیند تا مسیر جاده مرگ را این بار به مقصد سربرنیتسا پیاده‌روی کنند. پیاده‌روی که دیدن آن از جهاتی ما را یاد یک پیاده‌روی دیگر می‌اندازد؛ اربعین...کتاب روایت عضوی از یک گروه ایرانی است که در سال ۲۰۱۸ در مارش میرا شرکت کرده‌اند. نویسنده به طور تحسین برانگیزی خاطرات خود را در عین جامعیت و بیان جزئیات، مختصر و مفید بیان کرده است! سفرنامه «به صرف قهوه و پیتا» کتابی خواندنی در شناخت فرهنگ و تاریخ کشوری است که کمتر درباره آن شنیده‌ایم. کشوری که حتی در آن شهید نیز داده‌ایم!کتابی مفید در شناخت رویدادی که حتی رسانه‌های بزرگ جهان هم آن را مسکوت گذاشته‌اند؛ جنایتی علیه مسلمانان که بر خلاف بزرگی آن، حتی بین ما نیز ناشناخته است.
#به_صرف_قهوه_و_پیتا#معصومه_صفایی‌راد#انتشارات_سوره_مهر#سفرنامه#بوسنی_و_هرزگوین#مارش_میرا#پیاده‌روی_صلح208 صفحه
📖 به اوراق بهادار! بپیوندید:🌐https://ble.ir/oraq_bahadar

۲۱:۳۹

پاورقی
12) مارش میرا تأملی بر کتاب به صرف قهوه و پیتا کمتر کسی است که نام «مارش میرا» را شنیده باشد. اسمش کمی عجیب است؛ اما واقعا این قدرها هم عجیب نیست! فارسی‌اش می‌شود پیاده‌روی صلح. از آن اسم‌های همه پسند! تعدادی که برای پاسداشت صلح جهانی پیاده روی می‌کنند و البته در نهایت به احترام صلح، دقایقی هم سکوت می‌کنند! از آن کارهایی که سازمان ملل هم خیلی دوست دارد. چون واقعا صلح چیز خوبی است! اما مارش میرا فرق دارد. اتفاقا مارش میرا می‌گوید صلح خیلی هم چیز بدی است! البته از نوع سازمان مللی‌اش. مارش میرا تلاشی برای فراموش نشدن یک جنایت است. جنایتی به وسعت بیش از ۸ هزار قبر! در بوسنی و هرزگوین، جاده مرگ نامی ناآشنا نیست. جاده مرگ را همه می‌شناسند. همه چیز از ۱۱ جولای ۱۹۹۵ شروع شد. زمانی که صرب‌ها محاصره سه ساله شهر سربرنیتسا شکستند و نیروهای حافظ صلح سازمان که وظیفه دفاع از مردم را داشتند هم کاری نکردند. نه اینکه کاری نکنند؛ اتفاقا یک کار کردند و آن هم توافق با صرب‌ها بود. اینکه در ازای خلع سلاح کامل مدافعان شهر، هیچ اتفاقی برای کسی نیفتد! اما این ماجرا برای عده‌ای عجیب و مشکوک بود. برای همین حدود ۱۵ هزار نفر از تنها جاده صعب العبور کوهستانی که محاصره نبود، از شهر فرار کردند. اما کمتر از نیمی از این افراد از «جاده مرگ» جان سالم به در بردند! اینکه برای این افراد چه اتفاقاتی افتاد و آنان چه سختی‌هایی را که تحمل کردند، روایت فاجعه‌ای است که مارش میرا بیانگر آن است. هر ساله در سالروز جنایت سربرنیتسا، چند ده هزار نفر از مردم سراسر جهان به بوسنی می‌آیند تا مسیر جاده مرگ را این بار به مقصد سربرنیتسا پیاده‌روی کنند. پیاده‌روی که دیدن آن از جهاتی ما را یاد یک پیاده‌روی دیگر می‌اندازد؛ اربعین... کتاب روایت عضوی از یک گروه ایرانی است که در سال ۲۰۱۸ در مارش میرا شرکت کرده‌اند. نویسنده به طور تحسین برانگیزی خاطرات خود را در عین جامعیت و بیان جزئیات، مختصر و مفید بیان کرده است! سفرنامه «به صرف قهوه و پیتا» کتابی خواندنی در شناخت فرهنگ و تاریخ کشوری است که کمتر درباره آن شنیده‌ایم. کشوری که حتی در آن شهید نیز داده‌ایم! کتابی مفید در شناخت رویدادی که حتی رسانه‌های بزرگ جهان هم آن را مسکوت گذاشته‌اند؛ جنایتی علیه مسلمانان که بر خلاف بزرگی آن، حتی بین ما نیز ناشناخته است. #به_صرف_قهوه_و_پیتا #معصومه_صفایی‌راد #انتشارات_سوره_مهر #سفرنامه #بوسنی_و_هرزگوین #مارش_میرا #پیاده‌روی_صلح 208 صفحه 📖 به اوراق بهادار! بپیوندید: 🌐https://ble.ir/oraq_bahadar
به قول یکی از رفقا:کارش خوبههم چیزای خوب میخونه هم خوب مینویسهکانال اوراق بهادار را دنبال کنید:https://ble.ir/oraq_bahadar

۲۳:۲۳

۱۲ بهمن

thumnail
این روزها ثبت نام خادمی یادمان شهدای #هویزه ویژه دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام شروع شده است. یکی از پیشنهادهایی که وجود دارد، تعریف بازه‌های کوتاه‌تر ویژه دانش‌آموختگان است.


www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۵:۲۶

- باید استارت این کار رو بزنیم.+ ولی ما «بسم‌الله»ش رو میگیم.
(بخشی از یک گفتگوی واقعی، دیشب)من خیلی نگران #زبان_فارسی هستم.

www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۷:۵۹

وقتی #حاجی_بخشی را دستگیر کردندحالا که بحث #گشت_ارشاد_مسئولان جدی باید باشد، بگذارید این خاطره #مسعود_ده_نمکی را هم بازنشر کنم تا حافظه تاریخی مردم تقویت شود:
زمستان ۶۸ بود قرار بود در اعتراض به روند برنامه سازی های صدا و سیمای زمان محمد هاشمی تظاهراتی در مقابل صدا و سیما برگذار کنیم.در آن زمان راضی کردن جماعت به تغییر محل های اعتراض از خیابان و میدان ولیعصر به سمت نهادهای دولتی و تصمیم ساز کار ساده ای نبود. حتی یکی از مداحان مشهور پشت بلند گو گفته بود جایی که نماینده امام و رهبری مسئول آن است مگر می شود تظاهرات کرد این یک کار ها ضد انقلابی است.
خداییش حاج بخشی با وجود اینکه سواد آکادمیک چندانی نداشت ولی صاحب تحلیل بود آن موقع ها هنوز نه گروه انصاری بود و نه تشکیلات رزمندگان و... خودمان بودیم و خودمان.داخل منزل حاجی در خیابان گارگر جلسه می گذاشتیم و تصمیم می گرفتیم. با هیچ جا هم هماهنگ نمی کردیم مجوزمان هم پرچم حاجی بخشی بود.
بعد از کلی بحث همه متقاعد شدند که برای برخورد با مسائل فرهنگی به جای تکرار سابقه سال ۶۴ باید روشهای اعتراضی معطوف به سوی سیاستمداران و مدیریت ها باشد نه مردم. اولین و مهمترین جا هم تلویزیون بود.زمان راهپیمایی را هم سوم اسفند تعیین کردیم.
دهها هزار تراکت کف دستی در راهپیمایی ۲۲ بهمن پخش کردیم .نظام در مقابل عمل انجام شده قرار گرفته بود. از صد جا تماس می گرفتند که راهپیمایی را لغو کنید. بینمان نفوذی داشتیم و می دانستیم اخبار جلسه بیرون درز کرده است. قرار شد در این بیست و چهار ساعت مانده به راهپیمایی مخفی شویم تا دستگیر نشویم. قرار بود هر اتفاقی افتاد همه از کوچه پس کوچه ها خودشان را به میدان ونک برسانند و راهپیمایی را آغاز کنند .حتی پیش بینی کردیم اگر بلندگوی ماشین وانت من توقیف شد بلندگوهای ماشین حاجی تقویت شود....
اما اتفاق عجیبی رخ داد. صبح سوم اسفند رادیو با پخش صدای حاج بخشی از برنامه سلام صبح بخیر همه را غافلگیر کرد...
سلام مردم! صبح به خیر! من رو که میشناسید حاجی بخشی ام. راهپیمایی امروز کنسله. مصلحت اینه هرکسی صدای منو می شنوه به بقیه هم بگه...
رادیو این پیام حاجی را تا ظهر مرتب پخش می کرد. بعدا فهمیدیم حاجی را شبانه محترمانه دستگیر و به زور تفهیمش کرده بودند که #مصلحت #محمد_هاشمی مصلحت نظامه و باید این راهپیمایی کنسل بشه. اینقدر هم محکم حاجی رو قانع کرده بودند که عصر هم به میدان ونک نتونست بیاد.
اما باید مسئولان می فهمیدند که این حرکت قائم به شخص نبود وگرنه باب می شد و قبل از هر اعتراض و راهپیمایی، حاجی یا یکی دیگه رو دستگیر می کردند.ساعت ۴ میدان ونک به سمت سازمان پر بود از گشت های کمیته و شهربانی .مردم هم البته پیام رادیو را باور کرده بودند و نمی دونستند صدای حاجی پخش زنده نیست و دوازده شب تو یه جای دیگه ضبط شده!
چون جمعیت کم بود تو همون میدون ونک شعار دادیم و سمت سازمان نرفتیم اما این آغاز لرزیدن صندلی محمد هاشمی و شکل گیری اعتراضات مردمی در برابر #استحاله_فرهنگی_مدیران_انقلاب بود..#مدیریت_فرهنگی
www.PavaraQi.ir | @PavaraQiتازه بمانید:👉 ble.ir/join/NzBiYmQwYT

۸:۱۸

۱۳ بهمن

thumnail
حیف شد نرفتیم خوی. نه؟!فتحه الله لخاصة اولیائه#جهادی

۱۹:۳۲

thumnail
واقعاً فرصتها چون ابر در گذرند.حواسمون نیست این نسیم‌های الهی می‌وزند ولی خودمون رو حتی در معرض کسب غنیمت هم قرار نمی‌دیم. فقط میتونیم عکسها رو نگاه کنیم.

۱۹:۳۵

۱۵ بهمن

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.